Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
sondaż 417 głosów
20%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

82 głosów
21%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

88 głosów
59%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

247 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
 W dużych firmach zarabia się lepiej
KS
http://sxc.hu/
wynagrodzenia.pl

W dużych firmach zarabia się lepiej

Podziel się tym artykułem:   

Jak wynika z danych uzyskanych w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń z 2012 roku najwyższe wynagrodzenia oferują firmy duże, zatrudniające powyżej 250 pracowników.

Mediana wynagrodzeń w przedsiębiorstwach tej wielkości wynosi 4 500 PLN, przy czym jest o 30 PLN większa w firmach o wielkości zatrudnienia powyżej 1 000 osób. – Pomimo, że wraz ze wzrostem wielkości firmy zwiększa się mediana wynagrodzeń, to ich zróżnicowanie jest raczej podobne. Możemy to sprawdzić obliczając wskaźnik kwartylowy – dzieląc wysokość wynagrodzenia z trzeciego kwartyla przez wartość z pierwszego kwartyla.  Wskaźnik ten dla największych przedsiębiorstw wynosi 2,5 podczas gdy dla firm zatrudniających 249 i mniej pracowników jest o 0,1 punktu mniejszy – komentuje Adam Wrona z Sedlak & Sedlak. 

Wielkość wynagrodzeń w zależności od liczby zatrudnionych jest różna w poszczególnych województwach. Najwyższe zarobki otrzymywali mieszkańcy województwa mazowieckiego, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, najmniejsze wynagrodzenie otrzymywali pracownicy firm zatrudniających 1-9 oraz 10-49 pracowników w województwie świętokrzyskim. W przedsiębiorstwach średniej wielkości najmniej zarabiają mieszkańcy województwa podkarpackiego. Ciekawie rysuje się sytuacja w firmach o największej ilości zatrudnienia (1 000 i więcej osób). W tym przypadku na ostatniej pozycji pod względem wysokości wynagrodzeń uplasowały się 4 województwa: lubelskie, lubuskie, opolskie oraz podlaskie, gdzie mediana jest prawie dwukrotnie niższa niż w mazowieckim (3 500 PLN do 6 000 PLN).  

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl