W promocji nawet na 9 procent na lokacie
http://sxc.hu/

W promocji nawet na 9 procent na lokacie

Oprocentowanie lokat w największych bankach rzadko przekracza 4-5% w skali roku. Znacznie korzystniejsze stawki, dochodzące nawet do 9%, można znaleźć w mniejszych instytucjach. Zwykle jednak takie oferty mają poważne ograniczenia.

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Na tak korzystnych zasadach można ulokować niewielką sumę, i to na krótki okres, a przy okazji trzeba kupić od banku inny produkt. Powszechny Dom Kredytowy prezentuje dostępne dziś oferty depozytowe z oprocentowaniem 7% lub wyższym, zwracając uwagę nie tylko na wysokość odsetek, ale także na ich słabe strony.

9% na miesięcznej lokacie - to propozycja Idea Banku. Oferta jest jednak przeznaczona tylko dla osób, które dotąd nie korzystały z usług banku, zaś maksymalna kwota depozytu jest ograniczona do 10 tys zł. Lokatę można założyć tylko w placówce banku, a ceną za podwyższone oprocentowanie jest czas, jaki klient musi poświęcić na spotkanie z doradcą. Nie ma jednak formalnego zobowiązania do zakupu jakiegokolwiek innego produktu.

9% oferuje również neoBank. Jest to jednak część oferty pakietowej. Dwumiesięczna lokata z takim oprocentowaniem to propozycja dla klientów, którzy jednocześnie zdecydują się założyć konto osobiste. Na promocyjnym depozycie można ulokować maksymalnie 10 tys. zł. Każdy nowy klient może założyć tylko jedną taką lokatę.

8,5% wynosi oprocentowanie trzymiesięcznej lokaty w Meritum Banku. Warunki są dwa: klient musi jednocześnie założyć konto osobiste w tej instytucji, a kwota depozytu nie może przekroczyć 5 tys. zł. Przy wyższych ulokowanych kwotach oprocentowanie promocyjnej lokaty wyraźnie maleje: do 7% (dla kwot do 10 tys. zł), a nawet do 5% (depozyty o wartości przekraczającej 10 tys.

zł). Każdy nowy klient może otworzyć tylko jedną lokatę promocyjną.

8,1% w skali roku można zarobić na jednym z kont oszczędnościowych w Deutsche Banku PBC. Także i tu bank stawia dodatkowe warunki. Z tej stawki korzystają tylko nowi klienci, którzy otworzyli rachunek po 1. grudnia 2011 r., i to w pakiecie ze wskazanym przez bank kontem osobistym. Dodatkowo tak wysokie oprocentowanie obowiązuje tylko wtedy, gdy saldo na koncie oszczędnościowym nie przekracza 10 tys. zł (powyżej tego progu obowiązuje podstawowa stawka 4,09%).

8% i dwukrotnie 7% - to stawki z cennika depozytowego Millennium. 8% wynosi maksymalne oprocentowanie 15-dniowych lokat zakładanych w trybie aukcji. Realnie uzyskiwane stawki nie są aż tak wysokie, np. w lipcowych aukcjach maksymalne oprocentowanie, jakie bank zgodził się wypłacić, wyniosło 7,4%. Aukcje kończą się raz w tygodniu, zawsze w czwartki. 7% w skali roku można zarobić na promocyjnych lokatach terminowych zakładanych na okres od 93 do 183 dni - jednak tak wysokie stawki dostępne są tylko przez trzy godziny w tygodniu. Z obu produktów można skorzystać wyłącznie za pośrednictwem bankowości internetowej banku - trzeba więc posiadać w nim konto osobiste. Natomiast 7% w skali roku bank płaci za nowe środki wpłacone na konto oszczędnościowe (nie więcej niż 25 tys. zł). Ta promocja obowiązuje do 20. sierpnia br.

7,5% w skali roku - z takim zyskiem można ulokować pieniądze w Getin Online, czyli internetowym oddziale Getin Banku. Promocyjna stawka dotyczy dwumiesięcznego depozytu zakładanego przez Internet, którego kwota nie może przekroczyć 10 tys. zł. Każdy klient może skorzystać z tej promocji tylko raz. Lokatę o identycznych parametrach (7,5%, 2 miesiące, maksymalnie 10 tys. zł) można założyć także w internetowym Open Online. Warunkiem jest jednak odbycie rozmowy z doradcą Open Finance.

O atrakcyjności promocyjnych ofert decyduje nie tylko stawka oprocentowania, ale też okres trwania lokaty i maksymalna kwota, jaką można na niej zdeponować. Jeśli bank przyjmuje pieniądze tylko na miesiąc, a kwota depozytu jest ograniczona do 10 tys. zł, to lokata na 8% w skali roku pozwoli zarobić zaledwie o 23,6 zł więcej, niż przeciętna lokata ze stawką 4,5 proc. Im dłuższy okres, na jaki deponowane są pieniądze, tym zysk z podwyższonego oprocentowania staje się bardziej widoczny.

 

Piotr Ceregra
Powszechny Dom Kredytowy

Loading Comments
Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
5% na lokacie dla mikroprzedsiębiorców