W. Pawlak: Tworzymy przyjazny klimat dla biznesu
http://sxc.hu/

W. Pawlak: Tworzymy przyjazny klimat dla biznesu

Minister Gospodarki Waldemar Pawlak uczestniczył w spotkaniu z Europejską Unią Rzemiosła (UEAPME).

Dzięki pierwszej ustawie deregulacyjnej udało nam się wprowadzić takie ułatwienia dla przedsiębiorców, jak składanie oświadczeń w miejsce zaświadczeń. To jednak nie koniec usprawnień. MG planuje już kolejne udogodnienia dla właścicieli firm – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak podczas spotkania z Europejską Unią Rzemiosła (UEAPME). Konferencja zorganizowana przez Związek Rzemiosła Polskiego odbyła się 20 maja 2011 r. w Warszawie.


Pracujemy nad możliwie najlepszymi rozwiązaniami dla biznesu. Kolejnym etapem naszych działań będzie m.in. wprowadzenie szybszego zwrotu podatku VAT i prowadzenie dokumentacji na nośnikach elektronicznych – powiedział wiceszef rządu. - Takie udogodnienia obniżą koszty administracyjne i ilość biurokracji przy prowadzeniu działalności gospodarczej – dodał. Wicepremier Pawlak zapowiedział również, że już od 1 lipca 2011 r. możliwe będzie założenie firmy przez Internet.

Szef resortu gospodarki oświadczył, że celem MG będzie także dążenie do poprawy otoczenia regulacyjnego na rynku europejskim podczas polskiej Prezydencji w Radzie UE. – Podejmiemy działania na rzecz zniesienia barier uniemożliwiających przeprowadzanie transakcji transgranicznych online – zapewnił. – Dołożymy też starań, aby sfinalizować prace nad stworzeniem taniego i łatwo dostępnego dla europejskich przedsiębiorców systemu patentowego – powiedział.

Wicepremier Waldemar Pawlak podkreślił również, że Polska będzie dążyć do zapewnienia krajom członkowskim swobodnego handlu z państwami trzecimi. – Obecnie europejskie firmy borykają się z trudnościami prowadzenia wymiany handlowej z krajami spoza UE. Chcemy to zmienić – oświadczył wicepremier. – Pierwszym krokiem w tym kierunku będą negocjacje o ustanowienie swobodnej wymiany handlowej z Ukrainą – dodał

Minister gospodarki zauważył również, że zmieniająca się energetyka stwarza nowe możliwości małym i średnim przedsiębiorcom. – Będziemy promować gospodarkę niskoemisyjną, ekologiczną i rozproszoną – wyjaśnił. – Chcemy rozwijać czyste, „zielone” technologie i budować odnawialne źródła energii, rozsiane po całym kraju. Dzięki temu również małe i średnie przedsiębiorstwa będą mieć szansę zaistnieć na rynku wytwarzania energii – zauważył.

 

 

 

--------------------------------------

UEAPME – Europejska Unia Rzemiosła, Małych i Średnich Przedsiębiorstw, z siedzibą w Brukseli. Organizacja reprezentuje interesy rzemiosła, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Europie. Obecnie zrzesza ponad 80 organizacji skupiających ok. 12 mln europejskich przedsiębiorstw.

 

 

 

Ministerstwo Gospodarki

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
sondaż 226 głosów
42%

przez telefon

94 głosów
55%

z komputera

124 głosów
1%

w oddziale w banku

3 głosów
2%

na poczcie lub w punktach opłat

5 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także