Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
14%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

8 głosów
62%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

36 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

14 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

W 2012 roku Polacy złożyli już ponad milion deklaracji...
http://sxc.hu/

W 2012 roku Polacy złożyli już ponad milion deklaracji e-PIT

Do 26 marca podatnicy przesłali do organów podatkowych w formie elektronicznej ponad milion zeznań PIT. Wynik ten będzie jeszcze bardziej okazały zważywszy na fakt, że do końca okresu rozliczeniowego pozostał jeszcze ponad miesiąc.

Jedną z przyczyn tak dużej liczby złożonych e-PIT-ów jest akcja „Szybki PIT”, prowadzona przez Ministerstwo Finansów. Resort zachęca w niej podatników do składania deklaracji za pośrednictwem internetu. W prosty sposób można to zrobić za pomocą programu PIT PRO 2011, dostępnego TUTAJ. Pozwoli on nam wypełnić zeznania roczne PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 wraz z załącznikami.

Ostateczny termin złożenia deklaracji mija 30 kwietnia. Uczynienie tego w formie elektronicznej pozwoli nam nie tylko zaoszczędzić czas oraz pieniądze, ale może również umożliwić szybsze otrzymanie nadpłaty podatku.

Czy liczba złożonych e-PIT-ów przekroczy dwa miliony?

Dotychczas w 2012 roku podatnicy za pośrednictwem internetu przesłali prawie 1 mln 20 tys. różnego rodzaju zeznań PIT. To ponad dwa i pół razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, - wówczas wpłynęło 402 tys. zeznań. Oznacza to, że w tym roku liczba złożonych e-PIT-ów może przekroczyć dwa miliony. - Do systemu e-Deklaracje wciąż wpływają bowiem nowe zeznania od podatników, którzy decydują się zastąpić tradycyjne papierowe składanie PIT-ów elektroniczną formą rozliczania – mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów.

Według danych przedstawionych przez resort, dotychczas najwięcej deklaracji PIT wysłanych za pośrednictwem internetu bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego złożono w województwie śląskim - 123 tys., mazowieckim - 109 tys. oraz małopolskim - 89 tys. Natomiast wśród miast liderem jest Warszawa - 56 tys. przesłanych e-PIT-ów, następnie Kraków - 34 tys. oraz Łódź - 21 tys.

Na czym polega akcja „Szybki PIT”?

Od kilku lat Ministerstwo Finansów prowadzi kampanię promującą rozlicznie się on-line z urzędem skarbowym. W tym roku w ramach akcji „Szybki PIT” Polacy mogą obejrzeć w telewizji i kinie oraz usłyszeć w radiu spoty zachęcające do złożenia zeznania rocznego za pośrednictwem internetu.

Natomiast pod koniec kwietnia ubiegłego roku resort przeprowadził akcję „Kiedy wpadnie pierwszy milion?”. Jej celem było zachęcenie podatników do wspólnego medialnego odliczania „do miliona” złożonych deklaracji PIT w formie elektronicznej. Wówczas zakończyła się ona sukcesem, ponieważ do końca akcji udało się przekroczyć barierę pierwszego miliona. W bieżącym roku liczba ta będzie jeszcze bardziej imponująca.

 

Podatnik.info

Loading Comments
Zainteresuje cię także