Uważnie wprowadzaj dane do zeznania PIT-36
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Uważnie wprowadzaj dane do zeznania PIT-36

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Formularz PIT-36 a druki sporządzane przez płatnika

Obowiązkiem podatnika jest wykazanie w zeznaniu PIT-36 przychodów (w tym uzyskanych bez pośrednictwa płatnika), koszty uzyskania przychodów, dochody (bądź straty) oraz zaliczki na podatek dochodowy. W tym celu należy m. in. wykorzystać dane sporządzone przez płatnika, w szczególności na drukach PIT-8C, PIT-11, PIT-11A, PIT-40A, IFT-1/IFT-1R oraz PIT-R.

Może zdarzyć się jednak sytuacja, że płatnik, pomimo ciążącego na nim obowiązku, – nie wystawi stosownej informacji. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku nie zwalnia to podatnika z konieczności rozliczenia w zeznaniu podatkowym, na zasadach określonych w ustawie z należności otrzymanych za pośrednictwem płatnika.

Jak wypełnić PIT-36 przez internet?

Wygodnym sposobem poprawnego wpisania przez podatnika wszystkich danych podanych przez płatnika jest wykonanie tych czynności drogą elektroniczną, np. przy pomocy całkowicie darmowego programu PIT pro 2013 od Podatnik.info. Zapewni to użytkownikowi możliwość spokojnej weryfikacji prawidłowości wszystkich informacji podanych przez niego w zeznaniu PIT-36. Dlatego nie zwlekaj i w prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Należy pamiętać, że podatnik wszystkie dane podane przez płatnika wpisuje w częściach D.1 i D.2 formularza PIT-36. Przede wszystkim w kolumnie b wykazujemy przychody uzyskane za pośrednictwem płatnika (należy je przepisać z poz. 35 i 40 informacji PIT-11). Ponadto w kolumnie c podajemy sumę przysługujących kosztów uzyskania przychodów, która płatnik uwzględnił w poz. 36 i 41 PIT-11. Natomiast w kolumnie f podatnik wpisuje sumę zaliczek pobranych przez płatnika, wykazanych w poz. 45 druku PIT-40A oraz w poz. 34 PIT-11A.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
PIT-y 2013 przez internet