Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
sondaż 313 głosów
18%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

57 głosów
21%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

65 głosów
61%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

191 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej znowelizowana
Redakcja
http://sxc.hu/

Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej znowelizowana

Podziel się tym artykułem:   

Sejm podjął uchwałę o znowelizowaniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, która zakłada udogodnienia dla przedsiębiorców związane z korzystaniem z tzw. zaufanego profilu na platformie ePUAP oraz możliwość użycia zakodowanych podpisów, które będą używane w nowych dowodach osobistych.

Zmiana będzie dotyczyć możliwości przyjmowania przez system ePUAP dokumentów podpisanych nie tylko ważnym certyfikatem kwalifikowanym ale również Profilem Zaufanym. W związku z przygotowaniami do uruchomienia systemu w skrzynkach petentów, które dotychczas przyjmowały dokumenty opatrzone podpisem wraz z użyciem certyfikatu kwalifikowanego, uruchomiono opcję przyjmowania dokumentów podpisanych Profilem Zaufanym.

Profil Zaufany ma być bezpłatną oraz wygodną alternatywą w kontaktach z administracją wobec odpłatnego podpisu elektronicznego. Jest to zestaw informacji identyfikujących użytkownika mającego swoje konto na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Aby zacząć z niego korzystać wystarczy, że zalogujemy się oraz zarejestrujemy na www.epuap.gov.pl. Następnie należy złożyć wniosek o Profil Zaufany ePUAP i osobiście potwierdzić swoje dane osobowe w jednostkach będących Punktami Potwierdzeń (są nimi oddziały ZUS, urzędy skarbowe, urzędy wojewódzkie oraz konsulaty).

Rozporządzenie opublikowane 9 maja br.  w sprawie zakresu i warunków korzystania z elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej oraz zasad potwierdzania, przedłużania ważności, wykorzystania i unieważniania Profilu Zaufanego zostało podpisane 27 kwietnia br. przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Jerzego Millera. Przepisy wchodzą w życie 30 dni od daty publikacji, czyli 9 czerwca 2011.

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl