Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika
Usługi rehabilitacyjne zwolnione z VAT
Redakcja
http://sxc.hu/

Usługi rehabilitacyjne zwolnione z VAT

Podziel się tym artykułem:   

Nie zmienią się zasady opodatkowania usług rehabilitacyjnym w 2011 roku – zdecydowało Ministerstwo Finansów. Rozporządzenie zmieniło tym samym regulacje, które weszły w życie 1 stycznia.

Turnusy rehabilitacyjne miały zostać opodatkowane VAT-em w wyniku zmian klasyfikacji statystycznych. Resort w porę zorientował się jednak, jakie skutki niesie za sobą ich wprowadzenie i wydał rozporządzenie, które zwalnia usługi rehabilitacyjne z podatku VAT. Zwolnienia dotyczą zarówno podmiotów niebędących ZOZ-ami organizujących turnusy dla osób niepełnosprawnych, jak i osób uczestniczących w tych turnusach. Jednostki prowadzące turnusy oraz ośrodki, w których będą się one odbywać będą musiały być jednak wpisane do rejestrów prowadzonych przez wojewodę.

 

Obowiązek ten nie będzie dotyczył jednak turnusów realizowanych w formie niestacjonarnej. Według nowych przepisów turnusy rehabilitacyjne będą mogły organizować osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne, a także inne jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, które prowadzą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych co najmniej od dwóch 2 lat.

Podziel się tym artykułem: