Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Usługi rehabilitacyjne zwolnione z VAT
http://sxc.hu/

Usługi rehabilitacyjne zwolnione z VAT

Nie zmienią się zasady opodatkowania usług rehabilitacyjnym w 2011 roku – zdecydowało Ministerstwo Finansów. Rozporządzenie zmieniło tym samym regulacje, które weszły w życie 1 stycznia.

Turnusy rehabilitacyjne miały zostać opodatkowane VAT-em w wyniku zmian klasyfikacji statystycznych. Resort w porę zorientował się jednak, jakie skutki niesie za sobą ich wprowadzenie i wydał rozporządzenie, które zwalnia usługi rehabilitacyjne z podatku VAT. Zwolnienia dotyczą zarówno podmiotów niebędących ZOZ-ami organizujących turnusy dla osób niepełnosprawnych, jak i osób uczestniczących w tych turnusach. Jednostki prowadzące turnusy oraz ośrodki, w których będą się one odbywać będą musiały być jednak wpisane do rejestrów prowadzonych przez wojewodę.

 

Obowiązek ten nie będzie dotyczył jednak turnusów realizowanych w formie niestacjonarnej. Według nowych przepisów turnusy rehabilitacyjne będą mogły organizować osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne, a także inne jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, które prowadzą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych co najmniej od dwóch 2 lat.

Loading Comments