Usługi rehabilitacyjne zwolnione z VAT
http://sxc.hu/

Usługi rehabilitacyjne zwolnione z VAT

Nie zmienią się zasady opodatkowania usług rehabilitacyjnym w 2011 roku – zdecydowało Ministerstwo Finansów. Rozporządzenie zmieniło tym samym regulacje, które weszły w życie 1 stycznia.

Turnusy rehabilitacyjne miały zostać opodatkowane VAT-em w wyniku zmian klasyfikacji statystycznych. Resort w porę zorientował się jednak, jakie skutki niesie za sobą ich wprowadzenie i wydał rozporządzenie, które zwalnia usługi rehabilitacyjne z podatku VAT. Zwolnienia dotyczą zarówno podmiotów niebędących ZOZ-ami organizujących turnusy dla osób niepełnosprawnych, jak i osób uczestniczących w tych turnusach. Jednostki prowadzące turnusy oraz ośrodki, w których będą się one odbywać będą musiały być jednak wpisane do rejestrów prowadzonych przez wojewodę.

 

Obowiązek ten nie będzie dotyczył jednak turnusów realizowanych w formie niestacjonarnej. Według nowych przepisów turnusy rehabilitacyjne będą mogły organizować osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne, a także inne jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, które prowadzą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych co najmniej od dwóch 2 lat.

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
sondaż 215 głosów
43%

przez telefon

93 głosów
53%

z komputera

115 głosów
1%

w oddziale w banku

2 głosów
2%

na poczcie lub w punktach opłat

5 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także