Gorące tematy
Kto powinien płacić odszkodowania przyznane przez sąd ofiarom urzędniczych pomyłek?
Wyniki sondażu: sondaż 352 głosów
75%

Urzędnik który popełnił błąd

265 głosów
4%

Skarb Państwa

14 głosów
20%

Po połowie winny urzędnik i Skarb Państwa

69 głosów
1%

Odszkodowania nie powinny być zasądzane w czasie kryzysu

4 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Usługa PARP coraz popularniejsza
http://sxc.hu/

Usługa PARP coraz popularniejsza

Aż 126 klientów skorzystało w sierpniu z nowej usługi pilotażowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pod nazwą Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej. Łącznie od maja usługa zebrała już 246 zadowolonych przedsiębiorców w 23 instytucjach w całej Polsce.

Usługa zbiera pozytywne opinie przedsiębiorców zwłaszcza ze względu na jej niski koszt - klient płaci maksymalnie 120 zł, czyli 5% wartości całej usługi. Pozostałe 95% jest finansowane z programu POKL i ta kwota stanowi dla firm pomoc de minimis.

Niska płatność w stosunku do wysokiej jakości usług zachęca do korzystania z usług firmy, które do tej pory nie korzystały z pomocy doradczej, a także umożliwia realizację w przedsiębiorstwach zadań, z których potrzeby do tej pory nie zdawano sobie sprawy.

Po czterech miesiącach świadczenia usługi, zdecydowanym liderem pozostaje Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., która obsłużyła aż 26 klientów. 24 klientów obsłużyła Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. w Żorach, natomiast 20 – Wielkopolski Instytut Jakości z Poznania.

Usługa jest adresowana do wszystkich firm, niezależnie od okresu dotychczasowego działania czy branży. Składa się z dwóch zasadniczych etapów: diagnozy potrzeb biznesowych, podczas której identyfikowane są problemy oraz potrzeby klienta, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Drugi etap to wsparcie doradcze w zakresie zidentyfikowanych podczas diagnozy potrzeb przedsiębiorcy w obszarach: spełniania wymogów formalno-prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej, marketingu, organizacji oraz finansów przedsiębiorstwa.

Pilotaż obejmie nawet 1 000 przedsiębiorstw i będzie prowadzony w tym roku na terenie 11 województw Polski. Z usługi mogą korzystać przedsiębiorcy z terenu całego kraju.

Dokładna lista wykonawców usługi znajduje się TUTAJ.

 

Źródło: PARP

Loading Comments