Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
sondaż 311 głosów
18%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

57 głosów
20%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

63 głosów
61%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

191 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Urzędy skarbowe będą czynne w sobotę
Redakcja
http://sxc.hu/

Urzędy skarbowe będą czynne w sobotę

Podziel się tym artykułem:   

Zgodnie z komunikatem wydanym w środę przez Ministerstwo Finansów, w ostatnim dniu kwietnia, w sobotę pracownicy urzędów skarbowych w całej Polsce będą pomagać w rozliczeniu podatku za 2010 rok. Oprócz tego, dzisiaj i 2 maja urzędnicy mają obowiązek pracować dłużej niż zwykle.

Ci, którzy jeszcze nie zdążyli rozliczyć się z podatku za rok 2010, będą mogli to zrobić osobiście w sobotę w godzinach otwarcia urzędów skarbowych, czyli od 9 do 13. Ministerstwo Finansów zaznacza jednak, że istnieje możliwość skorzystania z ułatwień przygotowanych w ramach akcji szybki PIT. Polega ona na złożeniu zeznania drogą elektroniczną.

 

Aplikacja e-Deklaracje Desktop lub interaktywne formularze podatkowe wraz z instrukcją ich wypełniania i przesłania znajdują się na stronie systemu e-Deklaracje www.e-deklaracje.gov.pl oraz na stronie www.szybkipit.pl.

 

Dużym ułatwieniem jest również kanał resortu finansów utworzony na portalu youtube, gdzie znajduje się m.in. poradnik „PIT przez formularz interaktywny”. Zawiera on opis wyjaśniający sposób składania zeznania on-line, jak wprowadzać dane i otrzymać potwierdzenie złożenia deklaracji. Dodatkowe ułatwienie stanowią filmy instruktażowe, dostępne również na profilu www.facebook.com/Szybki.PIT.

 

Resort finansów zachęca podatników do korzystania z oferowanych, uproszczonych i mniej czasochłonnych metod składania deklaracji i jednocześnie zapowiada, że codziennie, do zakończenia okresu rozliczeniowego, czyli do 2 maja włącznie, będzie informować o liczbie złożonych PIT przez internet.

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl