Gorące tematy
W jaki sposób rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 276 głosów
72%

używam programu do PITów

198 głosów
22%

samodzielnie

62 głosów
2%

z pomocą rodziny lub znajomych

6 głosów
4%

zlecam to księgowemu lub doradcy podatkowemu

10 głosów
Kalendarz podatnika
Urzędy skarbowe będą czynne w sobotę
Redakcja
http://sxc.hu/

Urzędy skarbowe będą czynne w sobotę

Podziel się tym artykułem:   

Zgodnie z komunikatem wydanym w środę przez Ministerstwo Finansów, w ostatnim dniu kwietnia, w sobotę pracownicy urzędów skarbowych w całej Polsce będą pomagać w rozliczeniu podatku za 2010 rok. Oprócz tego, dzisiaj i 2 maja urzędnicy mają obowiązek pracować dłużej niż zwykle.

Ci, którzy jeszcze nie zdążyli rozliczyć się z podatku za rok 2010, będą mogli to zrobić osobiście w sobotę w godzinach otwarcia urzędów skarbowych, czyli od 9 do 13. Ministerstwo Finansów zaznacza jednak, że istnieje możliwość skorzystania z ułatwień przygotowanych w ramach akcji szybki PIT. Polega ona na złożeniu zeznania drogą elektroniczną.

 

Aplikacja e-Deklaracje Desktop lub interaktywne formularze podatkowe wraz z instrukcją ich wypełniania i przesłania znajdują się na stronie systemu e-Deklaracje www.e-deklaracje.gov.pl oraz na stronie www.szybkipit.pl.

 

Dużym ułatwieniem jest również kanał resortu finansów utworzony na portalu youtube, gdzie znajduje się m.in. poradnik „PIT przez formularz interaktywny”. Zawiera on opis wyjaśniający sposób składania zeznania on-line, jak wprowadzać dane i otrzymać potwierdzenie złożenia deklaracji. Dodatkowe ułatwienie stanowią filmy instruktażowe, dostępne również na profilu www.facebook.com/Szybki.PIT.

 

Resort finansów zachęca podatników do korzystania z oferowanych, uproszczonych i mniej czasochłonnych metod składania deklaracji i jednocześnie zapowiada, że codziennie, do zakończenia okresu rozliczeniowego, czyli do 2 maja włącznie, będzie informować o liczbie złożonych PIT przez internet.

Podziel się tym artykułem: