Ulgi podatkowe 2012 a 2013
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Ulgi podatkowe 2012 a 2013

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Ulga na dzieci- kwota uzależniona od liczby potomstwa

Co roku wielu podatników ma wątpliwości jaką kwotę może odliczyć w ramach ulgi prorodzinnej. Najprawdopodobniej tak samo będzie w rozliczeniu za 2013 r., ponieważ jest to pierwszy rok obowiązywania tej preferencji na nowych zasadach. Zgodnie z nimi wysokość ulgi na dziecko będzie uzależniona od ich liczby, wysokości dochodów oraz od tego, czy podatnik jest w związku małżeńskim lub nie. Więcej o nowych limitach odliczeń możecie Państwo przeczytać w artykule pt. „Ulga prorodzinna według nowych zasad”. 

Tak jak dotychczas mogą z niej skorzystać osoby rozliczające się na zasadach ogólnych (skali podatkowej według stawek 18 i 32 proc.) w zeznaniach PIT-36 i PIT-37. W prosty sposób można to zrobić za pomocą całkowicie darmowego programu PIT Pro 2013. Intuicyjny system pomoże podatnikowi wyliczyć wysokość przysługującej mu ulgi na podstawie zaznaczonych przez niego odpowiedzi w poszczególnych krokach rozliczenia. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko popełnienia błędów rachunkowych w deklaracji, na jakie bylibyśmy narażeni wypełniając formularz PIT w wersji papierowej na podstawie poniższej tabelki.

Źródło: Obliczenia własne Podatnik.info na podstawie ustawy o PIT.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Odliczenie wydatków na internet w ograniczonym zakresie

Dodatkowo w rozliczeniu za 2013 r. zmianie uległy zasady korzystania z ulgi internetowej.

Prawo do odliczenia wydatków poniesionych z tytułu użytkowania sieci (maksymalnie w kwocie 760 zł) przysługuje jedynie tym osobom, które w ubiegłych latach z niego nie korzystały, ale tylko przez okres dwóch lat. Następnie powyższa ulga zostanie całkowicie zlikwidowana w 2015 r.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Ulga na dzieci obniża podatek o kilka tysięcy złotych