Ulga internetowa na nowych zasadach
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Ulga internetowa na nowych zasadach

Powyższa preferencja przysługiwała zarówno użytkownikom sieci stacjonarnej, jak i osobom dokonującym odliczenia od internetu mobilnego (bezprzewodowego). Podatnicy mogli odliczyć od dochodu maksymalnie 760 zł.

Jak rozliczyć internet w zeznaniu za 2013 rok?

Wypełniając PIT za 2013 r. skorzystać z ulgi internetowej będzie mogła tylko ograniczona grupa osób. Prawo do preferencyjnego odliczenia będzie przysługiwało jedynie tym podatnikom, którzy w poprzednich latach z niego nie korzystali, ale tylko przez okres dwóch lat.

Oznacza to, że jeżeli w ubiegłych latach nie stosowaliśmy ww. ulgi, a w 2013 r. ponieśliśmy wydatki na użytkowanie internetu, to możemy z tego tytułu w zeznaniu składanym w 2014 r. odliczyć kwotę w maksymalnej wysokości 760 zł. Ostatni raz będziemy mogli zastosować powyższą preferencję w rozliczeniu za 2014 r., a następnie wykażemy ją w deklaracji złożonej w urzędzie skarbowym w 2015 r.

Natomiast osoby, które po raz pierwszy skorzystały z tego rodzaju ulgi w zeznaniu za 2012 r., po raz ostatni wydatki z tytułu użytkowania internetu mogą odliczyć w rozliczeniu za 2013 r., które następnie należy złożyć w urzędzie w 2014 r.

Wypełnij e-PIT i szybciej otrzymaj zwrot ulgi internetowej

Rozliczenie się z fiskusem drogą elektroniczną może znacznie przyspieszyć czas oczekiwania na otrzymanie zwrotu kwoty przysługującej nam z tytułu odliczonej ulgi. Do tego celu internauci używają takich narzędzi jak druki ips w darmowej wersji lub programów do wypełniania PIT (np. całkowicie bezpłatnego PIT pro 2013 od Podatnik.info).

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Główną przyczyną stopniowej likwidacji ulgi jest szybki rozwój internetu w ostatnich latach w naszym kraju oraz coraz większa jego dostępność. Ponadto duża konkurencja pomiędzy dostawcami przyczyniła się do spadku cen usług internetowych w Polsce, co spowodowało podjęcie przez Ministerstwo Finansów decyzji o wycofaniu z systemu podatkowego tego rodzaju odliczenia.


Podatnik.info

 

Loading Comments
Gorące tematy
Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także