Ulga internetowa na nowych zasadach
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Ulga internetowa na nowych zasadach

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Powyższa preferencja przysługiwała zarówno użytkownikom sieci stacjonarnej, jak i osobom dokonującym odliczenia od internetu mobilnego (bezprzewodowego). Podatnicy mogli odliczyć od dochodu maksymalnie 760 zł.

Jak rozliczyć internet w zeznaniu za 2013 rok?

Wypełniając PIT za 2013 r. skorzystać z ulgi internetowej będzie mogła tylko ograniczona grupa osób. Prawo do preferencyjnego odliczenia będzie przysługiwało jedynie tym podatnikom, którzy w poprzednich latach z niego nie korzystali, ale tylko przez okres dwóch lat.

Oznacza to, że jeżeli w ubiegłych latach nie stosowaliśmy ww. ulgi, a w 2013 r. ponieśliśmy wydatki na użytkowanie internetu, to możemy z tego tytułu w zeznaniu składanym w 2014 r. odliczyć kwotę w maksymalnej wysokości 760 zł. Ostatni raz będziemy mogli zastosować powyższą preferencję w rozliczeniu za 2014 r., a następnie wykażemy ją w deklaracji złożonej w urzędzie skarbowym w 2015 r.

Natomiast osoby, które po raz pierwszy skorzystały z tego rodzaju ulgi w zeznaniu za 2012 r., po raz ostatni wydatki z tytułu użytkowania internetu mogą odliczyć w rozliczeniu za 2013 r., które następnie należy złożyć w urzędzie w 2014 r.

Wypełnij e-PIT i szybciej otrzymaj zwrot ulgi internetowej

Rozliczenie się z fiskusem drogą elektroniczną może znacznie przyspieszyć czas oczekiwania na otrzymanie zwrotu kwoty przysługującej nam z tytułu odliczonej ulgi. Do tego celu internauci używają takich narzędzi jak druki ips w darmowej wersji lub programów do wypełniania PIT (np. całkowicie bezpłatnego PIT pro 2013 od Podatnik.info).

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Główną przyczyną stopniowej likwidacji ulgi jest szybki rozwój internetu w ostatnich latach w naszym kraju oraz coraz większa jego dostępność. Ponadto duża konkurencja pomiędzy dostawcami przyczyniła się do spadku cen usług internetowych w Polsce, co spowodowało podjęcie przez Ministerstwo Finansów decyzji o wycofaniu z systemu podatkowego tego rodzaju odliczenia.


Podatnik.info

 

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Ulgi podatkowe w rozliczeniu rocznym. Jak można z nich skorzystać?