Uber – Wrocław
Flickr.com/CC-BY
Uber

Uber – Wrocław

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Stolica Dolnego Śląska jest dużym miastem, dlatego zdarza się, że aby dostać się do wybranego punktu, trzeba skorzystać z tramwajów lub autobusów, które jednak nie wszędzie docierają. Można też przesiąść się na taksówkę, chociaż ceny taryf nie zawsze są satysfakcjonujące. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Uber. Wrocław oferuje swoim mieszkańcom możliwość zaoszczędzenia na wydatkach na przejazdy. W jaki sposób można wydawać mniej? 

Uber – Wrocław. Niedrogie przemieszczanie się po mieście 

Jedną z najtańszych opcji, z jakich mogą korzystać pasażerowie, jest uberPOOL. Jeżeli kilka osób chce pojechać w podobnym kierunku, mogą one wsiąść do jednego samochodu i wspólnie podzielić się kosztami podróży. W ten sposób każdy z nich ma szansę zaoszczędzić. Jak skorzystać z tej usługi? Wystarczy wybrać w aplikacji opcję „Wspólna opłata”, która pojawi się po dotknięciu fotografii kierowcy. Trzeba przy tym pamiętać, że jedna osoba może zamówić przejazd dla maksymalnie dwóch pasażerów. Pozostałych chętnych do jazdy tym samym kursem znajdzie Uber. Wrocław jest miastem, gdzie mieszka wielu użytkowników tej aplikacji, dlatego nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Należy jeszcze zaznaczyć, że podobnie, jak przy zamawianiu standardowych przejazdów, w uberPOOL także można sprawdzić jaką cenę trzeba będzie zapłacić i ile mniej więcej może trwać podróż. Nie trzeba też mieć przy sobie gotówki – należność zostanie automatycznie pobrana z konta pasażera. 

Dodatkowe informacje 

Jazda w większym towarzystwie oznacza, że w pojeździe może być mniej miejsca, szczególnie na duży bagaż. Z tego powodu, lepiej się wcześniej upewnić, na ile pojemny jest model samochodu, który kursuje w ramach wybranego przejazdu. Możliwe też, że nie wszystkie miejsca będą zajęte, a liczba pasażerów będzie niewielka. Na wszelki wypadek, warto jednak zabrać ze sobą rzeczy, które nie zajmują zbyt dużo przestrzeni, żeby zapewnić sobie komfortową podróż. Więcej osób oznacza też, że czas oczekiwania na kierowcę może się wydłużyć, ale zazwyczaj różnica jest nieznaczna i wynosi tylko kilka minut. Zamawiając uberPOOL trzeba też mieć na uwadze, że kolejność wysiadania nie zależy od tego, kto jako pierwszy wsiadał do pojazdu, tylko od pokonywanej trasy. 

Oszczędzanie z Uberem   

Uber często proponuje niższe ceny transportu niż pozostałe ogólnodostępne środki komunikacji, a usługa uberPOOL należy do najtańszych propozycji oferowanych przez tę platformę.  Nie jest to jednak jedyny sposób na to, by wydawać mniej na przejazdy. Można też wziąć udział w programie rekomendacji. Każdy kto należy do społeczności Uber, otrzymuje specjalny kod, który może udostępnić wybranej osobie, żeby ta pobrała aplikację. Jeśli uda się w ten sposób pozyskać nowego użytkownika Uber, pierwotny właściciel kodu otrzymuje określoną kwotę, którą może wykorzystać, by opłacić swój następny kurs. Im więcej osób uda się zachęcić do korzystania z aplikacji, tym więcej można zaoszczędzić podróżując po Wrocławiu.

 

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Uber – Poznań