Uber – Poznań
Flickr.com/CC-BY
Uber

Uber – Poznań

Dodatkowy dochód jest zawsze mile widziany, ale zwykle wiąże się ze żmudnym szukaniem pracy i brakiem czasu, by móc realizować nowe obowiązki. Na szczęście okazuje się, że czasem wystarczy tylko mieć prawo jazdy i samochód, żeby móc zarabiać. Takie właśnie możliwości oferuje Uber. Poznań jest miastem, gdzie coraz więcej pasażerów korzysta z tej aplikacji, by zamawiać przejazdy. Co trzeba zrobić, by usiąść za kółkiem i jakie przynosi to korzyści?

Uber – Poznań i wymagania dla kierowców 

Największą zaletą związaną ze współpracą z Uberem jest możliwość samodzielnego ustalania planu pracy. Każdy kierowca sam jest dla siebie szefem, dzięki czemu może zająć się dostarczaniem usług wyłącznie wtedy, kiedy ma na to ochotę. To ułatwia pogodzenie jazdy z pasażerami z pracą i życiem codziennym. Właśnie to sprawia, że Uber to doskonałe dodatkowe źródło zarobku. Żeby jednak rozpocząć współpracę, trzeba spełnić określone kryteria – mieć ukończone 19 lat i przynajmniej od roku być posiadaczem prawa jazdy.

Wymagania obejmują także samochody. Pojazd nie może być starszy niż 15 lat, a jeśli ma więcej niż 10, musi przejść weryfikację, sprawdzającą, czy jego stan jest zadowalający. Na dodatek auto musi być przynajmniej czterodrzwiowe i zarejestrowane jako pojazd, w którym może się przemieszczać przynajmniej 5 osób. Ponadto kierowca musi jeszcze udowodnić, że samochód ma opłacone OC i aktualny przegląd, by móc współpracować z platformą Uber. Poznań to jedno z większych miast w Polsce – jego mieszkańcy czekają na kierowców, którzy ułatwią im przemieszczanie się, dlatego warto zainteresować się oferowanymi przez Uber możliwościami. 

Jak aplikować? 

Osoby zainteresowane dołączeniem do społeczności kierowców Uber, mogą to zrobić w kilku prostych krokach. Na początek, trzeba będzie wypełnić formularz, w którym należy podać różne dane, m.in. adres skrzynki mailowej, na jaki zostanie wysłana wiadomość z kodem dostępu do profilu kierowcy. Znajdzie się tam również zaproszenie na spotkanie, podczas którego zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące współpracy z platformą Uber.

Ważnym etapem rekrutacji jest wypełnienie profilu kierowcy. Wiąże się to z przesłaniem skanów (lub zdjęć) kilku dokumentów − dowodu osobistego, prawa jazdy, zaświadczenia o wykroczeniach w ruchu drogowym i niekaralności, OC auta oraz dowód rejestracyjny wraz z zaświadczeniem o ważnym przeglądzie technicznym. Jest jeszcze jeden ważny dokument, o którym należy pamiętać – potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej. Należy ją założyć, żeby móc świadczyć usługi. Osoby, które nie chcą się na to od razu decydować, mogą skorzystać z propozycji współpracy zamieszczonych na Market Uber. Po dokonaniu formalności wystarczy już tylko czekać na powiadomienie o aktywacji konta i pobrać aplikację.

Zarabianie z Uberem 

Od tego momentu, można już bez przeszkód przyjmować zlecenia. Kierowca musi tylko wybrać tryb online na aplikacji, co pozwoli mu otrzymywać zamówienia na przejazdy. Tylko co jeśli pasażer będzie chciał dojechać w jakieś mało znane miejsce? Wtedy pomocna okaże się aplikacja, wyświetlająca mapę, na której pokazane są wskazówki dojazdu. Z nią Uber zawsze trafi do celu!

Po zakończeniu podróży kierowca może ocenić pasażera i na odwrót. Ten system sprawia, że łatwiej zdecydować z kim chce się jechać i zwiększa szanse na to, że podróż będzie udana. Nie można jednak zapomnieć o najważniejszym – co tydzień na konto przelewana jest zarobiona z Uberem kwota. To silny motywator, który zachęca do tego, by wypróbować tę platformę i czerpać z tego zyski.

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
Wyniki sondażu: sondaż 264 głosów
40%

przez telefon

105 głosów
56%

z komputera

149 głosów
1%

w oddziale w banku

3 głosów
3%

na poczcie lub w punktach opłat

7 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także