Uber – Mandaty
Flickr.com/CC-BY
Uber

Uber – Mandaty

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Decyzja o przyłączeniu się do społeczności Ubera wiąże się z przystąpieniem do procesu, którego celem jest zweryfikowanie, czy kandydat na kierowcę będzie odpowiedni. Z tego powodu należy podać kilka danych i przedstawić stosowne dokumenty, wymagane przez Uber. Mandaty i inne zaświadczenia poddające w wątpliwość kwalifikacje kierowcy, będą wyjątkowo wnikliwie  sprawdzane przez rekrutujących i brane pod uwagę przy wydawaniu pozwolenia na przejazdy. 

Uber – mandaty i inne wymagania dotyczące kierowców 

Uber nie przyjmuje w swoje szeregi kierowców, którzy nie mają jeszcze 19 lat. W celu zweryfikowania wieku osoby zainteresowanej współpracą, sprawdzany jest jej dowód osobisty. Jego zdjęcie lub skan należy dodać do profilu kierowcy. Potrzebne jest też świadectwo na to, że dany kandydat posiada prawo jazdy i to co najmniej od roku. Jego zdjęcie także należy dołączyć do profilu, podobnie jak zaświadczenie o niekaralności i o wykroczeniach w ruchu drogowym. Warto wiedzieć, że to ostatnie nie może być pobrane z sieci − akceptowane będą tylko dokumenty o charakterze urzędowym. Szczególnie uważnie będą sprawdzane kary i mandaty. Uber akceptuje tylko kierowców, którzy zawsze przestrzegają przepisów drogowych. Przed udzieleniem zgody na rozpoczęcie współpracy trzeba będzie jeszcze okazać dowód rejestracyjny samochodu z informacją o odbyciu ważnego przeglądu technicznego, a także opłacone ubezpieczenie OC pojazdu. Uber potrzebuje też potwierdzenia, że kierowca zarejestrował własną działalność gospodarczą. Wszystkie przesłane dokumenty będą sprawdzone w ciągu 24 godzin. 

Wymagania względem samochodów  

Uber ma też specjalne wymogi dotyczące samochodów, dzięki którym kierowcy chcą świadczyć swoje usługi. Auto musi być cztero- lub pięciodrzwiowe i zarejestrowane na minimum 5 osób. Poza wspomnianym wcześniej ważnym ubezpieczeniem OC i przeglądem, pojazd musi też spełniać wymagania dotyczące roku produkcji. Maksymalny wiek to 15 lat, przy czym auta starsze niż 10 lat potrzebują dodatkowej weryfikacji, by służyć do przejazdów z Uberem. Do jej przeprowadzenia potrzebne jest 5 zdjęć, pokazujących liczniki, deskę rozdzielczą, przód i tył auta z widoczną tablicą rejestracyjną i bokiem pojazdu. Ostatnie ujęcie powinno przedstawiać tylną kanapę i tapicerkę. Wszystkie te zdjęcia pokażą, czy auto jest zadbane i czy jego stan pozwala na podwożenie pasażerów. Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie modele samochodów są akceptowane przez Ubera. Na jego stronie znajdują się listy pojazdów, które mogą być wykorzystywane w ramach usługi UberSELECT oraz takich, którymi nie można jeździć w opcji UberPOP.


Po dostarczeniu wszystkich wymaganych dokumentów, wystarczy tylko poczekać na wiadomość o aktywowaniu konta kierowcy, która powinna się pojawić na skrzynce mailowej kierowcy oraz w wiadomości SMS. Wbrew pozorom, nie tak trudno jest spełnić wszystkie wymagania stawiane przez tę platformę i zacząć zarabiać. Warto spróbować, by przekonać się, jakie korzyści można czerpać wykonując usługi przewozowe.  

 

Loading Comments
Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Uber: kierowca na własnych warunkach