Uber  - Łódź
Flickr.com/CC-BY
Uber

Uber - Łódź

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Organizacja przejazdów pracowników i klientów firmy bywa pracochłonna, nierzadko jest też kosztowna. Właśnie z tego powodu, alternatywę dla usług prywatnych przewoźników i taksówek przygotował Uber. Łódź należy do tych miast w Polsce, gdzie działa oferta Uber dla Firm. W jaki sposób może ona usprawnić kwestie związane z transportem?

Uber. Łódź i organizacja przejazdów w firmach

Osoba zarządzająca przejazdami klientów i podróżami służbowymi jest odpowiedzialna m.in. za ich organizację, a także kwestie finansowe. Czasem do jej zadań należy także przygotowywanie dojazdów do pracy dla osób zatrudnionych. Celem aplikacji Uber dla Firm jest ułatwienie wszystkich tych czynności, dlatego administrator konta przedsiębiorstwa co miesiąc otrzymuje zestawienia danych związanych z przejazdami. Dzięki temu wszystkie podróże, jakie były opłacane przez firmę, są zebrane w jednym miejscu, co pozwala szybko sprawdzić potrzebne informacje. Poza tym administrator regularnie dostaje raporty, może też połączyć swój system zarządzania kadrami i finansami z profilem Uber i skorzystać z opcji automatycznej synchronizacji wydatków. W ten sposób ma możliwość na bieżąco kontrolować opłaty. To pozwala na dokładne zarządzanie kosztami, a przy tym usprawnia proces organizacji podróży. 

Dla pracowników – UberTravel  

W ramach usług UberTravel, pracownicy mogą łatwo organizować swoje przejazdy i to w taki sposób, żeby firma nie miała trudności z ich rozliczaniem. Na początku administrator musi jednak ustalić pewne zasady i określić na jakim obszarze i w jakim czasie pracownicy mogą korzystać z aplikacji Uber. Łódź jest dużym miastem, dlatego pracodawca może, np. zaznaczyć, że chce, by istniała ograniczona liczba miejsc, w których można zamawiać podróże. W ten sposób można uniknąć nadużyć i mieć pewność, że Uber będzie wykorzystywany wyłącznie w celach związanych z pracą. Zamówienia na przejazdy niezgodne z wytycznymi, nie będą mogły być opłacane z konta firmy. Administrator może też wymagać od zatrudnionych osób wpisania specjalnego kodu wydatku, przypisanego projektowi. Istnieje też możliwość wprowadzenia numeru sprawy klienta i wskazania, czy przejazd ma obciążyć jego konto. Kodowanie pozwoli później przyspieszyć proces rozliczania wydatków.

Dla klientów – UberCentral  

Zazwyczaj, żeby zamówić przejazd Uberem, trzeba mieć konto − swoje lub firmowe. Jeżeli jednak pracownik przedsiębiorstwa będzie chciał zorganizować transfer dla klienta, nie musi podawać mu danych do profilu firmy. Wtedy wystarczy skorzystać z usługi UberCentral, pozwalającej zatrudnionym na zamawianie podróży w imieniu innych osób. Opłata za przejazd będzie później odciągana z konta firmy. Przy zamawianiu należy jedynie podać kilka informacji na temat pasażera, w tym jego numer telefonu, na który zostaną później przesłane dane kierowcy. Należy pamiętać, że w zależności od tego, z jakiej wersji firma korzysta, liczba przejazdów może być ograniczona. Jedynie w wersji Premium nie ma limitu zamawianych podróży. 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Uber – Wrocław