Uber – Kraków
Flickr.com/CC-BY/http://skroc.pl/5f636
Uber

Uber – Kraków

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Mieszkańcy stolicy Małopolski muszą na co dzień pokonywać spore odległości w obrębie swojego miasta. Niestety, rozkład jazdy komunikacji miejskiej nie zawsze sprzyja przemieszczaniu się, szczególnie kiedy liczy się czas. Alternatywą mogłyby być taksówki, ale ich ceny często bywają zbyt wysokie. Rozwiązaniem jest wtedy Uber. Kraków jest miastem, które mogłoby skorzystać na tej stosunkowo nowej formie transportu – jakie możliwości oferuje ta platforma łącząca kierowców i pasażerów?

Uber – Kraków. Łatwy dostęp do wielu miejsc

Niewątpliwą zaletą korzystania z aplikacji Uber jest prosty sposób zamawiania przejazdu. Wystarczy się zarejestrować, włączyć usługę wykrywania lokalizacji i podać cel trasy. Następnie trzeba wybrać taryfę (ekonomiczną lub droższą, z lepszymi samochodami) i sprawdzić jakie opcje transferu są dostępne − porównać oceny kierowców, ich samochody oraz zobaczyć jakie są ceny przejazdów. Aplikacja podaje również czas oczekiwania na kierowcę. Poza wyborem konkretnej opcji, należy jeszcze wpisać miejsce odbioru. Warto zaznaczyć, że aplikacja umożliwia pasażerowi kontakt z kierowcą, podaje też jego zdjęcie oraz informacje na temat samochodu, co ułatwia znalezienie właściwego pojazdu. Zamawianie odbywa się szybko, całkowicie za pośrednictwem aplikacji Uber. Kraków jest dużym miastem, przez co do niektórych miejsc ciężko trafić. Na szczęście, bez względu na trudność trasy, jadąc Uberem pasażer nie musi podawać kierowcy wskazówek dojazdu – on sam będzie wiedział jak jechać. 

Sprawdzeni kierowcy 

Jedną z najważniejszych kwestii jest bezpieczeństwo. Uber zdaje sobie z tego sprawę, dlatego kierowcami mogą zostać wyłącznie te osoby, które spełniają określone kryteria. Przede wszystkim muszą one mieć ukończone 19 lat i przynajmniej od roku posiadać prawo jazdy. Poza tym, kandydaci są zobligowani do przedstawienia szeregu dokumentów, które zadecydują o ich kwalifikacji, m.in. zaświadczenia o niekaralności i o wykroczeniach w ruchu drogowym oraz ważnego ubezpieczenia OC samochodu. Dzięki temu, pasażer może mieć pewność, że podczas każdego przejazdu auto prowadzi doświadczony i odpowiedzialny kierowca. Dodatkowo, aplikacja pozwala na ocenianie usług kierowcy i wydawanie anonimowych opinii na jego temat – warto się z nimi zapoznać przed zamówieniem przejazdu. 

Różnorodna oferta  

Uber pozwala na szybkie i niedrogie przemieszczanie się, a na dodatek dostosowuje swoją ofertę do wymagań i możliwości użytkownika. Przykładowo, pasażerowie, którym zależy na wysokim standardzie w korzystnej cenie, mogą skorzystać z opcji uberSELECT, a z kolei osoby, chcące podróżować w większej grupie powinny wypróbować  uberXL. Dostępna jest także opcja Premium, gdzie można korzystać z luksusowych pojazdów. Formę transportu proponowaną przez Ubera docenią także osoby niepełnosprawne. Specjalna oferta pozwala im korzystać z samochodów dostosowanych do ich potrzeb. Duży wybór możliwości sprawia, że korzystanie z Ubera dla wielu mieszkańców Krakowa staje się bardziej korzystne niż inne formy komunikacji. Warto przekonać się na własną rękę i zobaczyć w praktyce, jak wygląda podróżowanie Uberem.

 


Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Uber – Wrocław