Uber: kierowca na własnych warunkach
Flickr.com/CC-BY
Uber

Uber: kierowca na własnych warunkach

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Uber kierowca – wymagania 

Jak w każdej pracy, tak i w Uberze kandydaci na kierowców muszą spełnić określone wymagania. Tutaj może nie ma ich zbyt wiele, jednak są pewne kwestie, na które w szczególny sposób kładzie nacisk Uber. Kierowca powinien mieć przede wszystkim ukończone 21 lat oraz czynne prawo jazdy, ważne przynajmniej od roku.

Bardzo ważną kwestią, na którą Uber kładzie szczególny nacisk, jest bezpieczeństwo. Z tego powodu kandydat na kierowcę musi dostarczyć zaświadczenie potwierdzające brak punktów karnych oraz zaświadczenie o niekaralności.

Istotne znaczenie mają również sprawy techniczne, przede wszystkim telefon, który jest potrzebny do zainstalowania aplikacji Uber - kierowca bowiem otrzymuje zlecenia za jego pośrednictwem. Dzięki niemu łatwo także sprawdzić trasę oraz dotrzeć także do tych lokalizacji, o których słyszało się po raz pierwszy. Każdy kierowca potrzebuje także oczywiście samochodu. Powinien być on przede wszystkim w pełni sprawny oraz komfortowy, przynajmniej czterodrzwiowy oraz zarejestrowany na minimum pięć osób. Plusem jest jednak to, że brak samochodu lub telefonu nie zamyka drzwi do rozpoczęcia współpracy z Uber. Kierowca może zwrócić się do nich z prośbą o pomoc w tym temacie.

Jak wygląda współpraca z Uberem? 

Praca jako kierowca Uber to doskonała opcja na dodatkowy zarobek. Jest to możliwe dzięki temu, że zarabiać można w wybranym czasie wolny, wieczorami, nocą czy w weekendy. Dobrym rozwiązaniem jest także połączenie dojazdów do pracy z pracą kierowcy. Aby to zrobić wystarczy się zalogować i przyjąć zlecenie.

To nie wszystkie zalety, które daje Uber. Kierowca nie ma nad sobą żadnego szefa ani zaplanowanego grafiku. Jeździ wtedy, kiedy chce. W praktyce oznacza to, że można ruszyć w trasę także wówczas, jeśli nie miało się tego wcześniej w planach. I w każdej chwili można zrezygnować – w tym celu trzeba jedynie wylogować się z aplikacji, a nie będzie się otrzymywało się zleceń. Niezaprzeczalnym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że nie trzeba nikomu się tłumaczyć i w razie gorszego samopoczucia po prostu zostać w domu.

Takie rozwiązanie wpływa także na wysokość zarobków, które zależą to tego ile czasu spędza się za kierownicą. Im więcej się jeździ, tym więcej wpłynie na konto kierowcy, a mniejsza liczba kursów wpływa po prostu na mniejsze zarobki.

Kto może zostać kierowcą Uber? 

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy jest się z zawodu kucharzem, czy prawnikiem. Jeżeli spełnia się wymagania opisane na początku tekstu, można aplikować na stanowisko kierowcy Uber. Jeżeli zatem jazda samochodem jest traktowana jako przyjemność, warto spróbować swoich sił. To może okazać się bowiem ciekawą opcją na dodatkowy zarobek lub – co wcale nie jest takie rzadkie – na całkowitą zmianę swojej pracy.

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
14%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

8 głosów
62%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

36 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

14 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Uber – opinie