Tester oprogramowania: największe zarobki w Małopolsce
http://sxc.hu/
wynagrodzenia.pl

Tester oprogramowania: największe zarobki w Małopolsce

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Mediana wynagrodzenia całkowitego brutto testerów oprogramowania w 2012 roku wyniosła 5 100 PLN.  – W firmach z kapitałem zagranicznym ta grupa informatyków zarabiała jednak znacznie więcej. Wartość mediany osób pracujących w tych przedsiębiorstwach wyniosła 5 900 PLN. Stanowi to 116% płacy testerów ogółem. Z kolei zarobki tej grupy w firmach polskich wynosiły przeciętnie 82% mediany (4 188 PLN) – komentuje Adam Wrona z Sedlak & Sedlak.  

W województwie małopolskim wynagrodzenia testerów oprogramowania były w 2012 roku najwyższe. Specjalista zatrudniony na tym stanowisku otrzymywał przeciętnie 6 000 PLN. To zdecydowanie więcej niż w dolnośląskim, gdzie mediana płac wyniosła 5 600 PLN. Zaskakujące jest to, że przeciętne wynagrodzenie testerów w województwie mazowieckim uplasowało się dopiero na trzeciej pozycji, na poziomie 5 150 PLN.

Praca testerów wymaga korzystania z dokumentacji oprogramowania – często w języku angielskim. Ponadto, osoba wykonująca testy musi sporządzić plan, napisać sprawozdanie oraz opisać uzyskane wyniki. Jako, że praca testerów oprogramowania często wiąże się z wymogiem posługiwania się tym językiem, osoby z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego zarabiały najwięcej (5 400 PLN). Jest to 27% więcej niż wyniosły płace osób posługujących się angielskim w stopniu słabym (4 261 PLN).

Czy testerzy powinni posiadać kompetencje programistów? – Choć znajomość języków programowania nie jest konieczna, aby rozpocząć pracę testera oprogramowania, to umiejętności te mogą okazać się przydatne w tym zawodzie. Znajduje to odzwierciedlenie w zróżnicowaniu wynagrodzeń testerów znających różne języki programowania. Najwyższe całkowite wynagrodzenie brutto otrzymywali w 2012 roku testerzy ze znajomością języka Visual Basic – 7 000 PLN. Powyżej 6 000 PLN otrzymywali jeszcze specjaliści znający Perl (6 400 PLN) oraz Java Script/AJAX (6 250 PLN) – komentuje Adam Wrona z Sedlak & Sedlak.

 

 

Loading Comments
Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak zatrzymać specjalistę IT w firmie?