Szkolenia zawodowe najczęściej oferowanym benefitem
http://sxc.hu/

Szkolenia zawodowe najczęściej oferowanym benefitem

Szkolenia zawodowe, prywatna opieka medyczna i udział w konferencjach branżowych to najczęściej oferowane przez pracodawców benefity - wynika z raportu „Polityka świadczeń dodatkowych w 2012 roku”, wydanego przez Sedlak & Sedlak.

Wydawać by się mogło, iż najczęściej oferowanymi świadczeniami dodatkowymi są dodatkowa opieka medyczna lub zajęcia sportowe. Tymczasem najwięcej (82%) przedsiębiorstw proponuje szkolenia lub kursy zawodowe. – Podniesienie kwalifikacji pracownika jest w interesie nie tylko samego zatrudnionego, ale i całej firmy. Dlatego pojawiają się kontrowersje, czy kursy i szkolenia zawodowe w ogóle powinny być zaliczane do benefitów. Często, w opinii zarówno pracowników jak i pracodawców, dostarczają jedynie wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do właściwego wykonywania pracy. Mimo wszystko, stanowią istotną korzyść dla osoby zatrudnionej i rozwijają szeroki wachlarz kompetencji – ocenia Renata Kucharska-Kawalec z Sedlak & Sedlak.

Wśród popularnych świadczeń znajdują się również: podstawowa opieka medyczna (74%), udział w konferencjach branżowych (74%) oraz zajęcia sportowe (66%). Mniejszym powodzeniem cieszą się zapomogi w przypadkach losowych (54%), jak również telefon służbowy do użytku prywatnego oraz finansowanie przez przedsiębiorstwo książek czy czasopism naukowych (kolejno 55%).

w1-615

Popularność poszczególnych świadczeń dodatkowych różni się w zależności od wielkości firmy. Przykładowo w niewielkich przedsiębiorstwach pracownicy najczęściej otrzymują od pracodawców możliwość korzystania z podstawowej opieki medycznej oraz z telefonu i komputera służbowego do celów prywatnych. W organizacjach większych, międzynarodowych, zatrudnieniu mają do dyspozycji o wiele szerszy wachlarz benefitów. – Ważną tendencją w obszarze świadczeń pozapłacowych jest nie tylko odpowiednie dopasowanie pakietu benefitów do potrzeb pracowników, ale i realna ocena możliwości finansowych firmy w tym zakresie. Organizacje o mniejszym budżecie, nie będąc w stanie wynegocjować korzystnych pakietów wśród usługodawców, również mogą skutecznie motywować pracowników, np. poprzez współfinansowanie oferowanych świadczeń – dodaje Renata Kucharska-Kawalec z Sedlak & Sedlak.

 

Źródło: wynagrodzenia.pl

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
sondaż 217 głosów
43%

przez telefon

93 głosów
54%

z komputera

117 głosów
1%

w oddziale w banku

2 głosów
2%

na poczcie lub w punktach opłat

5 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także