Sukces Funduszu Mieszkań na Wynajem
http://sxc.hu/
Skarbiec.biz

Sukces Funduszu Mieszkań na Wynajem

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest inicjatywą podjętą przez Bank Gospodarstwa Krajowego. To propozycja dla osób, których zdolność kredytowa nie pozwala na zakup mieszkania, lub które nie chcą podejmować długoletniego zobowiązania związanego ze spłatą kredytu. Oferta funduszu jest również alternatywą dla osób, które wynajmowały do tej pory mieszkanie, ale nie były zadowolone z warunków umowy, która nie gwarantowała im poczucia bezpieczeństwa.


– Oferta mieszkań na wynajem stworzona przez Fundusz jest adresowana do szerokiej grupy odbiorców. Najemcą może zostać zarówno osoba pracująca jak i student, emeryt, rodzina z dzieckiem – każdy, kto pozytywnie przejdzie weryfikację finansową, oraz, co bardzo ważne, spełniać będzie wymogi związane z najmem okazjonalnym. Fundusz wychodzi naprzeciw sytuacji studentów, umożliwiając im weryfikację finansową poprzez rodziców. Odpowiadając na pytania płynące z rynku, oferta Funduszu została poszerzona o propozycję dla firm – wynajem mieszkań dla pracowników oraz w celu prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej – informuje Justyna Kwiek, dyrektor ds. komunikacji marketingowej.
 

2400 mieszkań pod wynajem
 

Fundusz zaczął funkcjonować od 1 stycznia 2015 roku. Rok działalności zamknął liczbą 2400 mieszkań, z czego 380 zostało już udostępnionych do wynajmu: 124 mieszkania w Poznaniu, 122 w Piasecznie oraz 134 w Gdańsku. – W pierwszym kwartale bieżącego roku do oddania przygotowywana jest inwestycja w Krakowie składająca się z kolejnych 45 mieszkań. Dodatkowo, ponad 100 mieszkań zostanie oddanych najemcom we Wrocławiu, 229 mieszkań w Warszawie oraz 146 mieszkań w Katowicach. Inwestycja we Wrocławiu oraz w Warszawie będzie dostępna w pierwszym kwartale 2017 roku. Natomiast mieszkania w Katowicach będą gotowe dla najemców niedługo później – w II kwartale 2017 roku – mówi Justyna Kwiek. Jak informuje, nie jest to koniec planów inwestycyjnych. – W tej chwili zakontraktowane są już inwestycje na warszawskim Mokotowie, Żoliborzu, Pradze Południe oraz kolejne w Poznaniu, Krakowie i Katowicach – dodaje.
 

Jest zapotrzebowanie
 

Łącznie Fundusz planuje oddać 5,5 tys. mieszkań do 2018 roku. Inwestycje funduszu będą zlokalizowane w największych aglomeracjach: warszawskiej, trójmiejskiej, krakowskiej, wrocławskiej, łódzkiej, poznańskiej i śląskiej. – Od początku istnienia Fundusz Mieszkań na Wynajem zakładał inwestycje w największych Polskich aglomeracjach. Połowa z zapowiedzianych 2400 mieszkań zostanie oddana do wynajmu do końca 2017 roku. Wyniki, jakie osiągnął Fundusz w ciągu ostatniego roku działalności i duże zainteresowanie ofertą Funduszu Mieszkań na Wynajem, świadczą o zapotrzebowaniu na tego typu przedsięwzięcie – informuje Justyna Kwiek.
 

Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacja
 

Zgłoszenie zainteresowania najmem mieszkania można dokonać poprzez stronę internetową www.jakusiebie.pl i skorzystać z formularza dostępnego przy każdej ofercie najmu lub zadzwonić do Centrum Obsługi Klienta pod numer: 801 800 388 lub 22 468 84 60. W celu weryfikacji poprawności zgłoszenia dokonanego za pośrednictwem strony internetowej, należy oczekiwać na telefoniczny kontakt ze strony konsultanta. Nie tylko zweryfikuje poprawność zgłoszenia, ale przedstawi szczegółowo ofertę i zasady najmu okazjonalnego. Fundusz informuje, że wprowadził nowy standard umowy, gwarantujący poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji dla wynajmujących.


Portal Skarbiec.biz S.A. największy, niezależny serwis o prawie, finansach i gospodarce. 

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Płaca minimalna 2023 – jakie zmiany szykuje rząd?