Studenci Prawa w Polsce poważnie myślą o prawie...
http://sxc.hu/
Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Studenci Prawa w Polsce poważnie myślą o prawie podatkowym

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Wyniki badań opublikowano podczas konferencji, 15 czerwca br. w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego. Podczas wydarzenia Krajowa Izba Doradców Podatkowych została wyróżniona przez stowarzyszenie ELSA Poland.

Badanie „Studenci Prawa w Polsce” zostało przeprowadzone przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland w szesnastu ośrodkach akademickich i pokazuje, że blisko połowa studentów chce zdawać na aplikację adwokacką oraz radcowską. Inne zawody cieszące się zainteresowaniem to notariusz, sędzia, prokurator, pracownik naukowy i doradca podatkowy. Natomiast prawo podatkowe zostało wskazane przez 23 proc. ankietowanych, jako dziedzina prawa, która będzie najbardziej rozwijającą się i dochodową w ciągu najbliższych pięciu lat.

Zdaniem Macieja Zbigniewa Szymika, Przewodniczącego Komisji Rozwoju i Promocji Zawodu KRDP: „Jako samorząd zawodowy, a także praktycy doradztwa podatkowego od dawna zwracamy uwagę nie tylko na istotną rolę prawa podatkowego dla każdego obywatela, ale również dokładamy wszelkich starań aby kształcić kolejnych specjalistów. Najnowsze badania ELSA Poland wskazują rosnące zainteresowanie studentów prawa tematem podatków, co w przyszłości może przyczynić się do zasilenia przez tych młodych i zdolnych ludzi szeregów naszej korporacji zawodowej, czego sobie życzymy”.

Podczas konferencji, Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP), została wyróżniona przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. Doceniono zaangażowanie KIDP w przedsięwzięcia realizowane przez studentów i wsparcie realizacji celów statutowych ELSA Poland.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych zachęca absolwentów wszystkich uczelni wyższych, w szczególności jednak kierunków prawniczych i ekonomicznych, aby dołączyli do grona doradców podatkowych. Profesja ta, należy do grupy szesnastu zawodów zaufania publicznego, a jej niekwestionowana atrakcyjność wynika z interdyscyplinarnego charakteru, możliwości łączenia prawa, finansów i ekonomii, a także ze względu na stały potencjał rozwoju.

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Polska rekordzistą w produkcji aktów prawnych w UE! Przepisy zmieniają się jak w kalejdoskopie