Stres i niepewność – podróże z Solarmed Ltd.
http://sxc.hu/
Skarbiec.biz

Stres i niepewność – podróże z Solarmed Ltd.

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Niezadowoleni klienci narzekają na brak informacji dotyczącej oferty, trudności z uzyskaniem zwrotu zapłaconych zaliczek i problemy z kontaktem z przedstawicielami przedsiębiorstwa.

Jeden z najlepszych

Przedsiębiorstwo Solarmed Ltd. to działająca w Gdańsku firma zajmująca się sprzedażą usług turystycznych – wycieczek. Zgodnie z informacjami ze strony internetowej przedsiębiorstwo, poza Polską, działa także na terenie Niemiec, Szwajcarii i Austrii. Obecnie w ofercie firmy znajdują się sześciodniowe wycieczki do Toskanii i Południowego Tyrolu (Włochy) oraz siedmiodniowa wyprawa do Costa Brava (Hiszpania). Sprawę komplikuje jednak odrobinę fakt, że wszystkie one są wycieczkami autokarowymi, co z racji 6 -7 dni długości ich trwania jest dość mocno zastanawiające, mając na uwadze konieczne do pokonania odległości. Przedsiębiorstwo deklaruje jednak, że posiada 15-letnie doświadczenie w usługach turystycznych i jest jednym z najlepszych organizatorów wycieczek…

Żadnych konkretów

Z tym śmiałym stwierdzeniem zdecydowanie nie zgodzą się wszyscy. Pierwsze niepokojące wpisy dotyczące przedsiębiorstwa Solarmed Ltd. zaczęły pojawiać się na forach internetowych w październiku – listopadzie zeszłego roku. Oto jeden z nich: „Niedawno okazało się, że moi rodzice (uczestnicząc w pokazach, gdzie wciskają ludziom jakieś "badziewie" za ogromne pieniądze) wygrali wycieczkę (za którą muszą zapłacić "jedynie" ok. 1800 zł! resztę, tj. 800 zł płaci ta firma). Wycieczka do Tyrolu. Od razu musieli wpłacić zaliczkę (rezerwację) 120 zł, a po 2-3 tyg. mieli dostać umowę. I dostali. Druk, by wpłacić kolejne 400 zł, które ma zagwarantować niezmienność ceny. Umowy brak, bo chyba nie można umową nazwać nieczytelnie wypełnionego świstka, który dostali na początku. Nie wiadomo jaki hotel, jaka miejscowość, kiedy dokładnie ma odbyć się ta wycieczka, i czy w ogóle będzie tam jakiekolwiek jedzenie. Czyli żadnych konkretów. Na stronie internetowej same ogólniki. W Izbie Turystycznej powiedzieli, że nie mają takiej firmy. A ponoć specjalizują się w wycieczkach.”

Oczekiwanie na zwrot

Zapis ten doskonale odzwierciedla inne wpisy zamieszczane na forach. Najczęściej wycieczki te dystrybuowane były więc wśród osób starszych na pokazach, gdzie prezentowano elementy wyposażenia domowego. Ofertę prezentowano przy tym jako superokazja, z której skorzystać można jedynie natychmiast - przy założeniu opłacenia zaliczki na wycieczkę. Jej wysokość była przy tym zmienna i wynosiła od blisko 100, do nawet 600 złotych. Internauci skarżyli się przy tym, że nie informowano ich o tym, że wycieczka odbędzie się autokarem, a rezygnacja z wyjazdu nie skutkowała zwrotem przekazanej zaliczki.

- "6 lutego zwróciłem się do tej firmy o zwrot zaliczki w kwocie 150 zł, zgodnie z umową. Do tej pory nie otrzymałem zwrotu pieniędzy. Wykonałem kilka telefonów i nadal nie mam nie tylko 150 zł, ale też żadnej odpowiedzi. Głos siedzącej pod telefonem pani zawsze odpowiada, że trzeba czekać, bo jest spora kolejka oczekujących na zwrot zaliczek" – narzeka jeden z internautów.

Wysokie ryzyko

Rozżaleni klienci biura zgłaszali możliwość wystąpienia nieprawidłowości we współpracy z Solarmed do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku oraz Rzecznika Konsumentów. Część z nich postanowiła także na własną rękę zawalczyć o zwrot przekazanych przedsiębiorstwu pieniędzy:

- „Żadne próby kontaktu z firmą nie odniosły skutku. Listy polecone za potwierdzeniem odbioru można wysyłać w nieskończoność. Co prawda są odbierane lecz brak jest odpowiedzi i zwrotu wpłaconych zaliczek. Najlepiej sprawę jak najszybciej skierować do sądu. W naszym przypadku dopiero komornik odzyskał wpłacone pieniądze plus odsetki oraz zwrot kosztów rozprawy. Cała sprawa trwała około pół roku, ale udało się odzyskać pieniądze.”- wyjaśnia jeden z użytkowników forum.

W tym miejscu zaznaczyć należy także, że zdarzają się przypadki, w których Solarmed samodzielnie wywiązywał się z obowiązku zwrotu zaliczek. Informował o tym jeden z internautów  - umieszczony przez niego wpis na forum może być także doskonałym podsumowaniem całej sytuacji:

-„Również wpłaciłem w grudniu 2011 roku 601 zł zaliczki na 6 dni w Tyrolu. Na początku lutego br. złożyłem rezygnację… Po kilkudziesięciu telefonach i licznej korespondencji otrzymałem zwrot wpłaty w 2 ratach tj. 421 zł i 180 zł. Myślę że Solarmed działa żywiołowo i chaotycznie, nie mając doświadczenia w branży. Stąd tyle nieporozumień i braku fachowości. W ostatnich tygodniach są odbierane telefony i udzielane wyjaśnienia… Reasumując interesy z firmą Solarmed należą do wysokiego ryzyka i polecam dla osób lubiących stres i niepewność.”
Portal Skarbiec.Biz

Loading Comments
Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Turyści mogą ucierpieć na zmianach zapowiadanych przez MsiT