Sposób na poprawę stanu dworców kolejowych
http://sxc.hu/

Sposób na poprawę stanu dworców kolejowych

Opłata dworcowa, projekt Ministerstwa Infrastruktury, ma wpłynąć na rozwój i ulepszenie polskich dworców kolejowych. Pomoże, czy przybierze formę kolejnego podatku?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

To już drugie podejście urzędu do wprowadzenia takiej opłaty. Ma ona być pobierana od przewoźników kolejowych przez zarządcę dworców. Częstotliwość jej naliczania będzie uzależniona od ilości zatrzymań pociągu na danym dworcu. Pieniądze zebrane w ten sposób zostaną przekazane na utrzymanie publicznych części dworców, takich jak: toalety, korytarze, poczekalnie, itp.


Najczęściej wnoszonym zarzutem wobec opłaty dworcowej jest możliwość wpłynięcia na cenę biletów na przejazd. Zakłada się, iż w całości ma zapewnić prawie 140 mln złotych zysku, jednakże jednorazowy przejazd koleją podrożeje przez to o prawie złotówkę.


Póki co Urząd Transportu Kolejowego nie podjął się rozpatrzenia tego wniosku, dlatego też możliwość jego wejścia w życie zostaje odłożona w nieokreśloną przyszłość. Docelowo jednak według wstępnych założeń miałaby zostać wprowadzona wraz z grudniową zmianą rozkładu jazdy pociągów.

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
(Kolej)ny niewypał