Gorące tematy
Do kiedy z reguły rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 979 głosów
4%

do 31 stycznia

39 głosów
17%

do 15 lutego

167 głosów
27%

do 31 marca

269 głosów
51%

do 30 kwietnia

504 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Służba Celna przekonuje:
http://sxc.hu/

Służba Celna przekonuje: "Nie przemycaj"

Służba celna przekonuje młodych ludzi, że nie warto zajmować się przemytem, bo to przestępstwo. Tym samym chce też zmniejszyć skalę groźnego zjawiska, jakim jest przemyt. Zdaniem niektórych przemyt nie różni się znacznie od innych sposobów zarobkowania, a pokutyje też mit, że kary za niego nie są groźne. 

 


O tym, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą przemyt, będą przekonywani nie tylko potencjalni sprawcy, ale też osoby, które mogą kupować przemycane towary. Służba Celna podnosi przy tym argumenty o szkodliwości przemytu dla budżetu państwa i jego wpływie na spadek produkcji i wzrost bezrobocia w lokalnych firmach. Działalność przemytnicza często wiążę się również z innymi niebezpiecznymi zjawiskami, jak korupcja, groźby i przemoc, jest także jednym ze źródeł finansowania zorganizowanych grup przestępczych.

 


Kampania uczuli również, że kary za przemyt mogą być bardzo dotkliwe dotkliwe - zaczynając od konfiskaty towaru i pojazdu służącego do przemytu, kończąc na wysokich grzywnach i karze pozbawienia wolności.

 


Kampania "Nie przemycaj" potrwa od 13 czerwca do 3 lipca w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim. Obejmie lokalne media, przejścia graniczne i przygraniczne parafie. 

 

headernieprzemycaj-500

Loading Comments
Zainteresuje cię także