Skuteczny, profesjonalny, pomocny – policjant? Strażak?...
http://sxc.hu/
Gredan

Skuteczny, profesjonalny, pomocny – policjant? Strażak? Nie. To windykator

Co robić w takiej sytuacji? Czy można się jakoś zabezpieczyć?  A co zrobić kiedy już jesteśmy zadłużeni? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieć mogą jedynie profesjonaliści.

Na polskim rynku funkcjonuje kilka firm windykacyjnych o ogólnopolskim zasięgu takich jak Kruk czy też szybko rozwijających się i ambitnych jak Gredan. Bardzo dobrze radzi sobie ta ostatnia, coraz aktywniej działając na rynku usług związanych z windykacją i odzyskiwaniem należności.

Masz dłużnika – masz dwa rozwiązania

– Windykacja i wykup wierzytelności, to dwa najlepsze sposoby na szybkie i skuteczne odzyskanie należności naszych klientów – tłumaczy Jolanta Wodniak Dyrektor Handlowy Gredan Sp. z o.o. Taka oferta skierowana jest do przedsiębiorców, właścicieli firm, instytucji finansowych, banków. – Jeżeli dłużnik nie spłaca zobowiązań to rewelacyjną formą jest wykupienie wierzytelności. Do pięciu dni roboczych pieniądze są na koncie wierzyciela – przekonuje Jolanta Wodniak. Fachowa i profesjonalna pomoc, jest tym, czego spodziewa się osoba, która znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i zwraca się o pomoc do firmy windykacyjnej. – Klient, który odzyska nawet 90% wartości faktury jest zadowolony, dzięki temu może spłacać swoje zobowiązania – podkreśla Jolanta Wodniak.

Prewencja – o tym warto pomyśleć

Stare porzekadło mówi: przezorny zawsze ubezpieczony. Skoro stosujemy je w życiu codziennym, dlaczego nie robić tego również, a może zwłaszcza, w biznesie. Innowacyjnym ale zarazem doskonałym narzędziem, które skutecznie motywuje kontrahenta do spłaty zobowiązań finansowych jest umieszczana na dokumentach firmowych pieczęć prewencyjna: - pieczątkę można umieścić na fakturze, lub innych dokumentach finansowych. Kluczem jest działanie psychologiczne wywierane na potencjalnym dłużniku. – 70% kontrahentów widząc pieczęć prewencyjną reguluje terminowo swoje zobowiązania finansowe. Atutem takiego rozwiązania jest również to, że nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów, pieczątkę można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej www.gredan.pl deklaruje Jolanta Wodniak.

Wywiad? – pamiętaj, żeby sprawdzać

Trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie firmy funkcjonują w sposób nie budzący żadnych wątpliwości. Sprawdzajmy więc podmioty gospodarcze, przedsiębiorstwa i firmy, z którymi zamierzamy podjąć współpracę: – jeżeli ktoś chce nawiązać relację biznesową z firmą może sprawdzić w ciągu 15 minut swojego przyszłego partnera biznesowego. W naszej bazie znajduje się prawie 6 milionów dłużników. To jeden z elementów działania wywiadowni gospodarczej, z której chętnie
 i często korzystają klienci – mówi Piotr Pisz – Dyrektor Handlowy Firmy Gredan.

Czego nie mają inni, a co nas wyróżnia

Konkurencja na rynku usług finansowych jest spora, sprawdzajmy więc co, tak naprawdę poszczególne firmy windykacyjne mają do zaoferowania. – Naszym atutem są profesjonalni i dobrze przygotowani do mediacji z dłużnikiem windykatorzy. Nie korzystamy z telefonicznej, czy pisemnej formy kontaktu. W każdym przypadku pracownicy terenowi docierają do takiej osoby bezpośrednio, dlatego, między innymi, działania te są tak skuteczne – tłumaczy Jolanta Wodniak.

Rekomendacja – czyli, co kto mówi o firmie

W dobie cyfryzacji, mediów społecznościowych i Internetu, weryfikacja firmy, pod kątem jakości i profesjonalizmu oferowanych przez nią usług nie jest trudna. – Najważniejsze są referencje klientów, które zamieszczane są na stronie internetowej. Ci, którzy skorzystali z  proponowanych rozwiązań i są zadowoleni  wracają, a to jest najlepszą rekomendacją dla innych osób, które wahają się lub zamierzają zwrócić się ze swoim problemem do firmy windykacyjnej – twierdzi Piotr Pisz.

Działająca od ponad 13 lat na rynku usług windykacyjnych spółka Gredan, zamierza rozwinąć swoją działalność i do czterech lat stworzyć sieć przedstawicielstw w całej Polsce. W tej chwili funkcjonują już w Krakowie, Katowicach, Bielsku-Białej, Łodzi i Wrocławiu. Do tej pory na internetowej giełdzie długów: www.recupero.pl  – należącej do firmy, wystawiono na sprzedaż wierzytelności o łącznej wartości 25 milionów złotych.


Monika Barzycka

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także