Skarbówka oczekuje od podatników elektronicznych PIT-ów
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Skarbówka oczekuje od podatników elektronicznych PIT-ów

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

W trakcie tego wydarzenia resort będzie zachęcał do wspólnego medialnego odliczania liczby złożonych deklaracji PIT przez Internet. Ministerstwo przypomina, że w 2011 r. wspólnie z Podatnikami odliczano do miliona, w 2012 r. do dwóch, w ubiegłym roku do trzech, a w bieżącym roku postanowiono zdecydowanie podnieść poprzeczkę i osiągnąć imponujący rezultat 5 milionów przesłanych e-PIT.

Jak widać realizacja tej polityki przynosi znakomite wyniki. Świadczy o tym fakt, że rok temu co piąta deklaracja PIT została złożona elektronicznie, natomiast w ciągu 3 miesięcy tego roku – już co trzecia. Do 18 kwietnia podatnicy złożyli dokładnie 3 872 509 e-PIT-ów. Do końca okresu rozliczeniowego pozostało jeszcze 12 dni, więc plan założony przez resort może zostać jak najbardziej zrealizowany.

W prosty sposób przez internet możesz rozliczyć się np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2013. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz swój czas oraz pieniądze, ale także zminimalizujesz ryzyko popełnienia błędów rachunkowych w zeznaniu podatkowym. Przy użyciu aplikacji zawierającej aktualne druki PIT możesz złożyć zeznania: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 wraz ze wszystkimi załącznikami, w tym przede wszystkim PIT/O, w którym wykazujemy większość ulg i darowizn. 

E-PIT najszybszym i najwygodniejszym sposobem rozliczenia się z fiskusem

Ministerstwo Finansów przypomina, że aby wypełnić PIT drogą elektroniczną wystarczy dostęp do komputera z internetem. Ponadto dzięki zastosowaniu wymogu autoryzacji deklaracji danymi identyfikacyjnymi podatnika do minimum spada ryzyko, że ktoś się pod nas podszyje. System zidentyfikuje naszą tożsamość za pomocą następujących informacji:


Następnie złożony w ten sposób PIT dotrze do urzędu skarbowego, a my mamy dowód jego wysłania. Program generuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). To potwierdzenie wypełnienia obowiązku wobec skarbówki w postaci złożenia rozliczenia rocznego jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego w placówce Poczty Polskiej lub potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

UPO można w bezpieczny sposób całkowicie bezpłatnie przechowywać wraz z rocznym PIT w Moje Centrum Podatnika. Dzięki temu podatnik ma dostęp do swojej deklaracji oraz potwierdzenia jej złożenia przez 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu oraz 24 godziny na dobę. Może użyć swoich dokumentów podatkowych w każdym miejscu na świecie, z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Nie złożyłeś jeszcze PIT za 2016 rok? Masz coraz mniej czasu