Skarbówka oczekuje od podatników elektronicznych PIT-ów
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Skarbówka oczekuje od podatników elektronicznych PIT-ów

W trakcie tego wydarzenia resort będzie zachęcał do wspólnego medialnego odliczania liczby złożonych deklaracji PIT przez Internet. Ministerstwo przypomina, że w 2011 r. wspólnie z Podatnikami odliczano do miliona, w 2012 r. do dwóch, w ubiegłym roku do trzech, a w bieżącym roku postanowiono zdecydowanie podnieść poprzeczkę i osiągnąć imponujący rezultat 5 milionów przesłanych e-PIT.

Jak widać realizacja tej polityki przynosi znakomite wyniki. Świadczy o tym fakt, że rok temu co piąta deklaracja PIT została złożona elektronicznie, natomiast w ciągu 3 miesięcy tego roku – już co trzecia. Do 18 kwietnia podatnicy złożyli dokładnie 3 872 509 e-PIT-ów. Do końca okresu rozliczeniowego pozostało jeszcze 12 dni, więc plan założony przez resort może zostać jak najbardziej zrealizowany.

W prosty sposób przez internet możesz rozliczyć się np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2013. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz swój czas oraz pieniądze, ale także zminimalizujesz ryzyko popełnienia błędów rachunkowych w zeznaniu podatkowym. Przy użyciu aplikacji zawierającej aktualne druki PIT możesz złożyć zeznania: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 wraz ze wszystkimi załącznikami, w tym przede wszystkim PIT/O, w którym wykazujemy większość ulg i darowizn. 

E-PIT najszybszym i najwygodniejszym sposobem rozliczenia się z fiskusem

Ministerstwo Finansów przypomina, że aby wypełnić PIT drogą elektroniczną wystarczy dostęp do komputera z internetem. Ponadto dzięki zastosowaniu wymogu autoryzacji deklaracji danymi identyfikacyjnymi podatnika do minimum spada ryzyko, że ktoś się pod nas podszyje. System zidentyfikuje naszą tożsamość za pomocą następujących informacji:


Następnie złożony w ten sposób PIT dotrze do urzędu skarbowego, a my mamy dowód jego wysłania. Program generuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). To potwierdzenie wypełnienia obowiązku wobec skarbówki w postaci złożenia rozliczenia rocznego jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego w placówce Poczty Polskiej lub potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

UPO można w bezpieczny sposób całkowicie bezpłatnie przechowywać wraz z rocznym PIT w Moje Centrum Podatnika. Dzięki temu podatnik ma dostęp do swojej deklaracji oraz potwierdzenia jej złożenia przez 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu oraz 24 godziny na dobę. Może użyć swoich dokumentów podatkowych w każdym miejscu na świecie, z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także