Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika
Samochód i pralka dla każdego w leasingu konsumenckim
Redakcja
http://sxc.hu/

Samochód i pralka dla każdego w leasingu konsumenckim

Podziel się tym artykułem:   

Od 1 lipca na mocy ustawy Ministerstwa Gospodarki o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców będziemy mogli skorzystać z leasingu konsumenckiego.

„Proponujemy przełom w dziedzinie leasingu w Polsce - dajemy Polakom możliwość skorzystania z leasingu konsumenckiego. Od 1 lipca każdy będzie mógł wyleasingować np. samochód” – zadeklarował wicepremier Waldemar Pawlak. Do tej pory możliwość korzystania z leasingu, ze względu na liczne wątpliwości prawne, była dostępna tylko dla firm.

Tymczasem jak zapewnia wicepremier „w krajach UE udział leasingu konsumenckiego w całej branży wynosi nawet 30 proc. Zamiast zadłużać się na zakup samochodu, możemy go wyleasingować, a po trzech latach zamienić na nowy model bez dodatkowych kosztów”. Takie rozwiązanie będzie stanowić bardzo atrakcyjną alternatywę wobec tradycyjnych pożyczek i kredytów.

Ustawa zakłada również uproszczenie procedur, mniejszą liczbę dokumentów oraz formalności. Warto też zauważyć, że zawarcie umowy leasingowej trwa o wiele krócej niż podpisanie zwykłej umowy kredytowej. Mamy też możliwość zakończenia takiej umowy w dowolnym momencie.

Według Ministerstwa Gospodarki możliwość wykorzystania leasingu konsumenckiego oprócz wzrostu zainteresowania pojazdami korzystnie wpłynie także na popyt na artykuły takie jak: sprzęt RTV, AGD  lub sprzęt komputerowy. To z kolei będzie pozytywnie oddziaływać na wpływy do budżetu. Także, dzięki zwiększonej rotacji pojazdów, pozwoli trochę unowocześnić obraz pojazdów wykorzystywanych w Polsce.

Podziel się tym artykułem: