Samochód za rozliczony PIT
http://sxc.hu/
Skarbiec

Samochód za rozliczony PIT

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Nic, więc dziwnego, że miasta starają się dla siebie o jak najwięcej deklaracji. Kuszą samochodami, laptopami, biletami na komunikację miejską, a nawet biletami lotniczymi.

 

Od kilku lat na organizację loterii decyduje się Wrocław. W tym roku udział w niej można wziąć, wypełniając formularz konkursowy w okresie od 1 marca do 6 maja. Loteria jest skierowana do wszystkich podatników, którzy rozliczą PIT we Wrocławiu za 2015 rok, wpisując wrocławski adres zamieszkania w deklaracji. Mogą w niej wziąć zarówno osoby, które rozliczają się w mieście od lat oraz te, które zrobią to po raz pierwszy. Do wygrania we wrocławskiej loterii jest 10 Kart Urban, upoważniających do 180 dni bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej, 5 rowerów i nagroda główna – samochód marki Toyota.

– Roczny podatek dochodowy nie trafia w całości do skarbu państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony PIT. Dla Wrocławia to blisko 48 proc. We Wrocławiu mieszka kilkadziesiąt tysięcy osób, które są zameldowane na terenie innych gmin i tam płacą podatek. Pieniądze, które mogłyby wpłynąć na poprawę, jakości życia mieszkańców, nie trafiają do budżetu Wrocławia – tłumaczy potrzebę organizacji loterii magistrat. Jak przypomina, rozliczając PIT w mieście, w którym się mieszka, współfinansuje się: transport publiczny, edukację dzieci, utrzymanie zieleni, rekreację, sport i kulturę, rewitalizację zabytków, pomoc społeczną, nowe ścieżki rowerowe, budżet obywatelski, rozwój infrastruktury, ochronę zdrowia.

 

Fiat 500 w Waliszewie

 

Na organizację loterii zdecydowała się również gmina Waliszew (woj. mazowieckie). Loteria jest skierowana do wszystkich podatników, którzy rozliczą PIT za 2015 w Urzędzie Skarbowym Legionowie, podając adres zamieszkania zlokalizowany na terenie gminy Wieliszew. Loteria trwa od 1 lutego do 8 maja.  Losowanie nagród nastąpi w trakcie Święta Gminy Wieliszew, które zaplanowano na 4 czerwca. Zgłosić swój udział w loterii można, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej lub wrzucić wydrukowany i wypełniony do urny loteryjnej w Urzędzie Gminy Wieliszew. Wartość całej puli nagród w loterii wynosi ponad 68 tys. zł brutto. Łącznie w loterii przewidziano 11 nagród. Główną jest samochód osobowy Fiat 500 o wartości ponad 51 tys. zł. Mieszkańcy będą mogli wygrać również laptopa marki Lenovo wartego ponad 2 tys. zł, voucher na meble o wartości 2 tys. zł czy voucher na przelot liniami Ryanair o wartości 1 tys. zł. Do wygrania będą również 4 tablety marki Lenovo o wartości prawie 1 tys. zł oraz 3 vouchery do sklepu PSB Mrówka Wieliszew o wartości 500 zł.

Bon zakupowy w Suwałkach

Powalczyć o nagrody można również w Suwałkach. Aby jednak wziąć udział w loterii i mieć szanse na wygraną, trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze należy złożyć deklarację podatkową PIT za rok 2015 w suwalskim urzędzie skarbowym i wskazać Suwałki, jako miejsce zamieszkania. Po drugie, od 1 marca do 6 maja roku zgłosić swój udział w loterii, wypełniając formularz na stronie internetowej mojpodateksuwalkom.pl lub wrzucić wydrukowany i wypełniony formularz do urny loteryjnej w Urzędzie Miejskim w Suwałkach. Losowanie nagród odbędzie się 17 maja w siedzibie Urzędu Miejskiego. Wszyscy, którzy spełnią warunki i zgłoszą się do zabawy, będą mogli powalczyć o nagrody o łącznej wartości 30 tys. zł, w tym nagrodę główną – bon zakupowy o wartości 10 tys. zł. Kolejna osoba wylosuje bon o wartości 4 tys. zł., a następnych osiem osób bony zakupowe o wartości 2 tys. zł każdy – wszystkie do zrealizowania w okresie roku w sieci ogólnokrajowych marketów RTV/AGD.


Portal Skarbiec.biz S.A. największy, niezależny serwis o prawie, finansach i gospodarce. 

Loading Comments
Gorące tematy
Jak długo czekasz na zwrot podatku?
Wyniki sondażu: sondaż 68 głosów
56%

dłużej niż miesiąc

38 głosów
35%

kilka tygodni

24 głosów
9%

tydzień

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Przewodnik Ekonomiczny#5 Skąd się bierze inflacja?