Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Ryczałtowiec ma prawo odliczyć ulgę na krew w PIT-28
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Ryczałtowiec ma prawo odliczyć ulgę na krew w PIT-28

Darowiznę z tytułu honorowo przekazanej krwi może odliczyć nie tylko podatnik rozliczający się według zasad skali podatkowej, ale także osoba podlegająca opodatkowaniu ryczałtem ewidencjonowanym.

Dołącz do zeznania PIT-28 załącznik PIT/O

Ryczałtowcy wartość oddanej bezpłatnie krwi lub jej składników na cele krwiodawstwa odliczają od przychodu, wykazywanego w zeznaniu PIT-28. Należy je złożyć we właściwym dla miejsca zamieszkania urzędzie skarbowym do 31 stycznia 2014 r. W prosty sposób można to zrobić za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2013 od Podatnik.info. Intuicyjny system pozwoli nie tylko szybko wypełnić zeznanie podatkowe, ale również zminimalizować ryzyko popełnienia błędów obliczeniowych.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Dodatkowo aplikacja pozwoli użytkownikom wybrać, który z poszczególnych załączników trzeba dołączyć do druku PIT-28 i jak wypełnić go w prawidłowy sposób, aby skorzystać z ulgi na krew. Otóż to w formularzu PIT/O podatnik wykazuje najważniejsze dane niezbędne do dokonania odliczenia:

  • kwotę przekazanej darowizny,
  • kwotę odliczenia w ramach darowizny krwi,
  • dane obdarowanego (nazwę i adres jednostki organizacyjnej publicznej służby krwi, w której oddał krew).

Pamiętaj o 6 proc. limicie odliczenia darowizny

Podatnik odliczając w PIT-28 wartość honorowo oddanej krwi lub jej składników zmniejsza podstawę opodatkowania. Dzięki temu w zeznaniu podatkowym obniżona zostanie wysokość podatku. Należy jednak pamiętać, że odliczenie ulgi na krew łącznie z darowiznami na cele kultu religijnego oraz na cele szlachetne nie może przekroczyć 6 proc. przychodu wykazanego w PIT-28.


Podatnik.info 

Loading Comments