Rozliczenie PIT przez internet za 2018 - jak złożyć PIT 2019? - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika
Rozliczenie PIT przez internet za 2018 - jak złożyć PIT...
Justyna Nowak
FreeImages
Podatnik.Info

Rozliczenie PIT przez internet za 2018 - jak złożyć PIT 2019?

Podziel się tym artykułem:   

Liczba podatników, którzy decydują się na złożenie PIT przez internet, rośnie z każdym rokiem. Podatnicy-internauci coraz chętniej sięgają po programy PIT do wyrównania rocznych rachunków z fiskusem. Tendencja ta wynika nie tylko z coraz wyższego stopnia cyfryzacji polskiego społeczeństwa. 

Dotyczy to również rozwoju aplikacji do PIT, które oferują swoim użytkownikom coraz wygodniejsze i bezpieczniejsze metody złożenia deklaracji podatkowej. Na jakie czynniki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby rozliczyć się z fiskusem bez komplikacji?

 

Rozliczenie PIT przez internet za pomocą interaktywnego formularza

Jednym z najpopularniejszych sposobów na złożenie PIT przez internet w ubiegłych latach był tzw. interaktywny formularz PDF. Metoda ta polegała na samodzielnym wypełnieniu arkusza podatkowego, a poprawny charakter poszczególnych pól zależał w największym stopniu od staranności uzupełniającego. Sam proces przesłania deklaracji podatkowej wymagał posiadania specjalnej wtyczki do przeglądarki internetowej, która umożliwiała użytkownikowi bezpośrednie połączenie z zabezpieczonymi serwerami Ministerstwa Finansów.

 

Rozwiązanie to wiązało się jednak z pewnymi istotnymi ograniczeniami. Przesłanie deklaracji tą metodą nie pozwalało m.in. na komfortowe gromadzenie formularzy z minionych lat oraz samoczynne uzupełnienie niektórych pól arkusza PIT. Jakie ulepszenia wprowadziły nowoczesne programy PIT?

 

Złożenie PIT przez internet przy użyciu dedykowanego programu

Jednym z najważniejszych uproszczeń, wprowadzonych za pomocą programu PIT, było automatyczne przechowywanie przesłanych wcześniej deklaracji. Funkcja ta znajduje wiele zastosowań – podatnik może błyskawicznie sprawdzić przychód z minionych lat, zarówno w celach weryfikacyjnych, jak i rozwiania ewentualnych wątpliwości urzędu skarbowego.

 

Program PIT 2018 pomaga w uniknięciu najczęściej popełnianych przez podatników błędów.  Uzupełniając deklarację za pomocą aplikacji, działania użytkownika będą monitorowane zarówno pod kątem wyliczenia poprawnej wartości rocznego podatku wraz z jego odpowiednim zaokrągleniem. Aplikacja dba również o nadaniu deklaracji odpowiedniego przeznaczenia (złożenie zeznania bądź jego korekta) oraz rodzaju rozliczenia – indywidualnego, wraz z małżonkiem, bądź jako samotny rodzic niepełnoletniego dziecka.

 

Aplikacja do rozliczania PIT przez telefon oferuje również wsparcie techniczne na wypadek niespodziewanych problemów z uzupełnianiem formularza. Ewentualną usterkę można wówczas zgłosić za pomocą jednego kliknięcia, a odpowiedni komunikat zostanie automatycznie wysłany do specjalisty.

 

Złożenie PIT przez internet za pomocą aplikacji PIT Pro 2018/2019 jest procedurą intuicyjną i prostą, dzięki której poprawne rozliczenie minionego roku podatkowego może być wykonane w kilka minut. Nie zwlekaj z rozliczeniem PIT 2019 – skorzystaj z aplikacji stworzonych przez ekspertów!


Podziel się tym artykułem: