Rozliczenie roczne PIT-37 2019 wypełnia czterech na...
FreeImages
Podatnik.Info

Rozliczenie roczne PIT-37 2019 wypełnia czterech na pięciu Polaków

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę, przygotowując się do dopełnienia formalności względem fiskusa?

  

PIT-11 a rozliczenie roczne PIT-37 2019

Aby rozliczenie roczne PIT-37 mogło zostać przeprowadzone poprawnie, pracownik (podatnik) musi otrzymać od swojego pracodawcy (płatnika) druk PIT-11. Na przekazanie owego dokumentu zatrudnionym przez siebie osobom, przedsiębiorstwo ma czas do 28 lutego 2019 r. Zawarte w tej deklaracji kwoty są wyliczane na podstawie uzyskanych przez podatnika przychodów.

  

Zgodnie z literą Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wyliczenie wysokości zaliczek z tytułu podatku dochodowego, jak i ich odprowadzenie, spoczywa po stronie pracodawcy. Przepis ten czyni pracodawcę płatnikiem – do jego zobowiązań należy opodatkowanie wynagrodzenia swych pracowników i regularne opłacanie powstałych należności w odpowiednim urzędzie skarbowym.

  

W momencie, w którym pracownik otrzyma od pracodawcy swój PIT-11, będzie on posiadał wszelkie informacje niezbędne do prawidłowego rozliczenia z fiskusem. Należy jednak pamiętać, iż istnieje konieczność rozliczenia więcej niż jednej deklaracji, jeśli w ciągu minionego roku podatkowego podjęło się pracę u kilku pracodawców.

  

Rozliczenie roczne PIT-37 za 2018 przy pomocy programu PIT

Podatnik, który posiada szczegółowe informacje o uzyskanych w minionym roku podatkowym przychodach, będzie w stanie bez problemów rozliczyć swoją deklarację samodzielnie. Korzystając z przeznaczonych do tego celu narzędzi, takich jak program PIT, dopełnienie swych obowiązków względem fiskusa okaże się prostsze, niż można przypuszczać.

 

Decydując się na rozliczenie roczne PIT-37 2019 przy asyście programu PIT, użytkownik będzie mógł za pomocą paru kliknięć dodać do wypełnianego formularza wszystkie niezbędne załączniki. Za pomocą umieszonego w programie formularza PIT/O, uwzględnienie w deklaracji należnych ulg, takich jak ulga prorodzinna, rehabilitacyjna bądź na internet, zajmuje zaledwie kilka chwil. Program PIT spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa w zakresie przesłania uzupełnionego formularza na serwery Ministerstwa Finansów. Jedynymi informacjami, których będzie potrzebował podatnik, są deklaracje z lat wcześniejszych na temat osiąganych dochodów. Korzystanie z programu PIT może na zawsze odmienić składanie PIT online na lepsze.

  

Autor artykułu: Justyna Nowak

Loading Comments
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie PIT-37 przez studenta. Sprawdź, o czym musisz pamiętać