Rozliczenie roczne PIT-37 2019 wypełnia czterech na...
FreeImages
Podatnik.Info

Rozliczenie roczne PIT-37 2019 wypełnia czterech na pięciu Polaków

 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę, przygotowując się do dopełnienia formalności względem fiskusa?

  

PIT-11 a rozliczenie roczne PIT-37 2019

Aby rozliczenie roczne PIT-37 mogło zostać przeprowadzone poprawnie, pracownik (podatnik) musi otrzymać od swojego pracodawcy (płatnika) druk PIT-11. Na przekazanie owego dokumentu zatrudnionym przez siebie osobom, przedsiębiorstwo ma czas do 28 lutego 2019 r. Zawarte w tej deklaracji kwoty są wyliczane na podstawie uzyskanych przez podatnika przychodów.

  

Zgodnie z literą Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wyliczenie wysokości zaliczek z tytułu podatku dochodowego, jak i ich odprowadzenie, spoczywa po stronie pracodawcy. Przepis ten czyni pracodawcę płatnikiem – do jego zobowiązań należy opodatkowanie wynagrodzenia swych pracowników i regularne opłacanie powstałych należności w odpowiednim urzędzie skarbowym.

  

W momencie, w którym pracownik otrzyma od pracodawcy swój PIT-11, będzie on posiadał wszelkie informacje niezbędne do prawidłowego rozliczenia z fiskusem. Należy jednak pamiętać, iż istnieje konieczność rozliczenia więcej niż jednej deklaracji, jeśli w ciągu minionego roku podatkowego podjęło się pracę u kilku pracodawców.

  

Rozliczenie roczne PIT-37 za 2018 przy pomocy programu PIT

Podatnik, który posiada szczegółowe informacje o uzyskanych w minionym roku podatkowym przychodach, będzie w stanie bez problemów rozliczyć swoją deklarację samodzielnie. Korzystając z przeznaczonych do tego celu narzędzi, takich jak program PIT, dopełnienie swych obowiązków względem fiskusa okaże się prostsze, niż można przypuszczać.

 

Decydując się na rozliczenie roczne PIT-37 2019 przy asyście programu PIT, użytkownik będzie mógł za pomocą paru kliknięć dodać do wypełnianego formularza wszystkie niezbędne załączniki. Za pomocą umieszonego w programie formularza PIT/O, uwzględnienie w deklaracji należnych ulg, takich jak ulga prorodzinna, rehabilitacyjna bądź na internet, zajmuje zaledwie kilka chwil. Program PIT spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa w zakresie przesłania uzupełnionego formularza na serwery Ministerstwa Finansów. Jedynymi informacjami, których będzie potrzebował podatnik, są deklaracje z lat wcześniejszych na temat osiąganych dochodów. Korzystanie z programu PIT może na zawsze odmienić składanie PIT online na lepsze.

  

Autor artykułu: Justyna Nowak

Loading Comments
Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także