Rozliczenie podatku za 2018 online - dlaczego warto?
FreeImages
Podatnik.Info

Rozliczenie podatku za 2018 online - dlaczego warto?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Ostatnia z wymienionych metod z każdym rokiem zyskuje na popularności, a użytkownicy programów PIT określają proces uzupełnienia deklaracji jako prosty i zajmujący niewiele czasu.

 

Rozliczenie podatku online popularniejsze z każdym rokiem

Zgodnie z informacjami opublikowanymi w raporcie KPMG, na rozliczenie podatku online w 2018 roku zdecydowało się już 56% podatników, co względem 2016 r. stanowi wzrost o 6 punktów procentowych. Tendencja wzrostowa notowana jest od samego uruchomienia systemu „e-Deklaracje”, a według  badań CBOS, w ciągu 4 lat liczba osób, które zdecydowały się na rozliczenie podatku online zwiększyła się niemal trzykrotnie. Powodów owego wzrostu można dopatrywać się w kilku czynnikach. Polacy korzystają z internetu coraz chętniej i częściej, a liczba osób, które posiadają w gospodarstwie domowym komputer i połączenie z internetem  waha się w okolicach 80%. Polacy chętnie korzystają również z możliwości, które daje im dostęp do sieci – coraz częściej robimy w sieci zakupy, rezerwujemy terminy na różne usługi i opłacamy rachunki. Rozliczenie podatku online jest naturalną konsekwencją rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

 

Rozliczenie podatku online wiąże się również z oszczędnością czasu i pieniędzy. Podatnicy nie muszą prosić o pomoc rodziny ani znajomych, jak również płacić za konsultacje z księgowymi. Wysłanie deklaracji PIT przez internet jest również procedurą szybką, bezpieczną i wygodną – niemal 6 na 10 Polaków uważa, iż jest to czynność bardzo łatwa lub raczej łatwa, w każdym roku rośnie również liczba podatników, którzy rozliczają się z fiskusem całkowicie samodzielnie.

 

Co zyskujemy, decydując się na rozliczenie podatku online?

Program PIT jest zaprojektowany tak, aby jak najbardziej odciążyć użytkownika w procesie wyliczania powstałej należności. Wyręczy on podatnika zarówno w podliczeniu wartości poszczególnych rubryk deklaracji, jak również samoczynnie zaokrągli on powstałą należność do pełnej złotówki. Osoba, która zdecyduje się na rozliczenie podatku online, będzie mogła błyskawicznie dodać do swojego zeznania PIT niezbędne załączniki. Aplikacja oferuje również darmowe wsparcie techniczne, do którego można zgłosić się w wypadku pojawienia nieprzewidzianych trudności.

 

Program PIT zapewnia również całkowite bezpieczeństwo w procesie przesłania PIT-u. Zaszyfrowane połączenie pomiędzy aplikacją na komputerze użytkownika a serwerami Ministerstwa Finansów sprawia, iż nikt niepowołany nie będzie miał wglądu naszego zeznania PIT. Nie musimy również zastanawiać się czy nasze zeznanie dotarło do wyznaczonego celu – wygenerowane przez program PIT Urzędowe Poświadczenie Odbioru stanowi w pełni uznawany dowód dopełnienia obowiązku podatkowego przez użytkownika.

 

Liczba PIT-ów składanych przez internet wciąż rośnie, a kolejni zadowoleni podatnicy decydują się przesłać swe deklaracje przy użyciu programu PIT. Jeśli zależy Ci na komfortowym, bezpiecznym i bezbłędnym wypełnieniu swojego formularza – nie wahaj się i sięgnij po program PIT już dziś!

  

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie PIT przez internet za 2018 - jak złożyć PIT 2019?