Rozliczenie PIT za 2018 online - dlaczego warto?
FreeImages
Ministerstwo Finansów

Rozliczenie PIT za 2018 online - dlaczego warto?

Dlaczego coraz więcej podatników decyduje się na tę formę przesłania deklaracji?

 

Rozliczenie PIT online zyskuje na popularności

Wedle przytoczonych badań, niemal 60% respondentów sądzi, iż rozliczenie przychodów z urzędem skarbowych jest bardzo łatwe lub raczej łatwe. Wypełnienie deklaracji PIT sprawia trudność jedynie co dziewiątemu ankietowanemu. Na przestrzeni ostatniego roku, ilość podatników, którzy samodzielnie wypełniają swoje zeznania podatkowe wzrosły o 5 punktów procentowych, z 38 do 43%. Mimo deklaracji o prostocie poprawnego złożenia PIT, 46% osób nie rozlicza swojej zeznania samemu, prosząc o pomoc członka rodziny, znajomego bądź księgowego.

 

Osobom obawiającym się popełnienia błędu w samodzielnie składanej deklaracji, z pomocą przychodzi program PIT. Aplikacja posiada niezbędne udogodnienia, dzięki którym poprawne wypełnienie formularza PIT nie wymaga wiedzy zarezerwowanej wyłącznie dla zawodowych księgowych. Jedyne informacje, których będzie wymagał program, znajdują się w otrzymanych przez podatnika deklaracjach PIT-11.

 

Rozliczenie PIT online przez program PIT – rozliczenie ulg

Z przeprowadzonego przez KPMG badania wynika, iż w ubiegłorocznym zeznaniu, 39% podatników skorzystała z ulgi podatkowej. Wynik ten stanowi wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu do zeszłorocznych statystyk. Do najczęściej rozliczanych ulg należy ulga na dzieci, którą rozliczyło 67% ogółu podatników korzystających z ulg. Drugą najczęściej rozliczaną ulgą jest rehabilitacyjna, z której korzysta co szósty podatnik deklarujący korzystanie z podatkowych upustów. Jedynie co dwudziesty z podatników rozlicza ulgi z tytułu darowizn.

 

Wszystkie aktualne ulgi bez trudu mogą zostać wpisane w e-deklarację PIT z poziomu programu PIT. Podatnik będzie mógł umieścić w formularzu przysługującą mu ulgę w dostępnym załączniku PIT/O. Cyfrowe druki, zawarte w aplikacji, są zawsze aktualne i mogą być dodane do deklaracji przy pomocy pojedynczych kliknięć.

 

Program PIT doskonale wpisuje się we wdrażany zamysł cyfryzacji polskiego społeczeństwa i zwiększania samodzielności podatnika. Stosując się do wyznaczonych w programie komend, użytkownik będzie w stanie rozliczyć PIT błyskawicznie i bezpiecznie, nie wychodząc przy tym z domu. Zdecyduj się na program PIT online już dziś i nie martw się więcej zeznaniem podatkowym!

  

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

 

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT Pro 2018/2019 już dziś

  

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także