Rozliczenie PIT za 2018 online - dlaczego warto?
FreeImages
Ministerstwo Finansów

Rozliczenie PIT za 2018 online - dlaczego warto?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Dlaczego coraz więcej podatników decyduje się na tę formę przesłania deklaracji?

 

Rozliczenie PIT online zyskuje na popularności

Wedle przytoczonych badań, niemal 60% respondentów sądzi, iż rozliczenie przychodów z urzędem skarbowych jest bardzo łatwe lub raczej łatwe. Wypełnienie deklaracji PIT sprawia trudność jedynie co dziewiątemu ankietowanemu. Na przestrzeni ostatniego roku, ilość podatników, którzy samodzielnie wypełniają swoje zeznania podatkowe wzrosły o 5 punktów procentowych, z 38 do 43%. Mimo deklaracji o prostocie poprawnego złożenia PIT, 46% osób nie rozlicza swojej zeznania samemu, prosząc o pomoc członka rodziny, znajomego bądź księgowego.

 

Osobom obawiającym się popełnienia błędu w samodzielnie składanej deklaracji, z pomocą przychodzi program PIT. Aplikacja posiada niezbędne udogodnienia, dzięki którym poprawne wypełnienie formularza PIT nie wymaga wiedzy zarezerwowanej wyłącznie dla zawodowych księgowych. Jedyne informacje, których będzie wymagał program, znajdują się w otrzymanych przez podatnika deklaracjach PIT-11.

 

Rozliczenie PIT online przez program PIT – rozliczenie ulg

Z przeprowadzonego przez KPMG badania wynika, iż w ubiegłorocznym zeznaniu, 39% podatników skorzystała z ulgi podatkowej. Wynik ten stanowi wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu do zeszłorocznych statystyk. Do najczęściej rozliczanych ulg należy ulga na dzieci, którą rozliczyło 67% ogółu podatników korzystających z ulg. Drugą najczęściej rozliczaną ulgą jest rehabilitacyjna, z której korzysta co szósty podatnik deklarujący korzystanie z podatkowych upustów. Jedynie co dwudziesty z podatników rozlicza ulgi z tytułu darowizn.

 

Wszystkie aktualne ulgi bez trudu mogą zostać wpisane w e-deklarację PIT z poziomu programu PIT. Podatnik będzie mógł umieścić w formularzu przysługującą mu ulgę w dostępnym załączniku PIT/O. Cyfrowe druki, zawarte w aplikacji, są zawsze aktualne i mogą być dodane do deklaracji przy pomocy pojedynczych kliknięć.

 

Program PIT doskonale wpisuje się we wdrażany zamysł cyfryzacji polskiego społeczeństwa i zwiększania samodzielności podatnika. Stosując się do wyznaczonych w programie komend, użytkownik będzie w stanie rozliczyć PIT błyskawicznie i bezpiecznie, nie wychodząc przy tym z domu. Zdecyduj się na program PIT online już dziś i nie martw się więcej zeznaniem podatkowym!

  

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

 

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT Pro 2018/2019 już dziś

  

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie PIT 2018/2019 małych i średnich przedsiębiorców - co się zmienia?