Rozliczenie PIT przez internet za 2018 - jak złożyć PIT...
FreeImages
Podatnik.Info

Rozliczenie PIT przez internet za 2018 - jak złożyć PIT 2019?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Dotyczy to również rozwoju aplikacji do PIT, które oferują swoim użytkownikom coraz wygodniejsze i bezpieczniejsze metody złożenia deklaracji podatkowej. Na jakie czynniki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby rozliczyć się z fiskusem bez komplikacji?

 

Rozliczenie PIT przez internet za pomocą interaktywnego formularza

Jednym z najpopularniejszych sposobów na złożenie PIT przez internet w ubiegłych latach był tzw. interaktywny formularz PDF. Metoda ta polegała na samodzielnym wypełnieniu arkusza podatkowego, a poprawny charakter poszczególnych pól zależał w największym stopniu od staranności uzupełniającego. Sam proces przesłania deklaracji podatkowej wymagał posiadania specjalnej wtyczki do przeglądarki internetowej, która umożliwiała użytkownikowi bezpośrednie połączenie z zabezpieczonymi serwerami Ministerstwa Finansów.

 

Rozwiązanie to wiązało się jednak z pewnymi istotnymi ograniczeniami. Przesłanie deklaracji tą metodą nie pozwalało m.in. na komfortowe gromadzenie formularzy z minionych lat oraz samoczynne uzupełnienie niektórych pól arkusza PIT. Jakie ulepszenia wprowadziły nowoczesne programy PIT?

 

Złożenie PIT przez internet przy użyciu dedykowanego programu

Jednym z najważniejszych uproszczeń, wprowadzonych za pomocą programu PIT, było automatyczne przechowywanie przesłanych wcześniej deklaracji. Funkcja ta znajduje wiele zastosowań – podatnik może błyskawicznie sprawdzić przychód z minionych lat, zarówno w celach weryfikacyjnych, jak i rozwiania ewentualnych wątpliwości urzędu skarbowego.

 

Program PIT 2018 pomaga w uniknięciu najczęściej popełnianych przez podatników błędów.  Uzupełniając deklarację za pomocą aplikacji, działania użytkownika będą monitorowane zarówno pod kątem wyliczenia poprawnej wartości rocznego podatku wraz z jego odpowiednim zaokrągleniem. Aplikacja dba również o nadaniu deklaracji odpowiedniego przeznaczenia (złożenie zeznania bądź jego korekta) oraz rodzaju rozliczenia – indywidualnego, wraz z małżonkiem, bądź jako samotny rodzic niepełnoletniego dziecka.

 

Aplikacja do rozliczania PIT przez telefon oferuje również wsparcie techniczne na wypadek niespodziewanych problemów z uzupełnianiem formularza. Ewentualną usterkę można wówczas zgłosić za pomocą jednego kliknięcia, a odpowiedni komunikat zostanie automatycznie wysłany do specjalisty.

 

Złożenie PIT przez internet za pomocą aplikacji PIT Pro 2018/2019 jest procedurą intuicyjną i prostą, dzięki której poprawne rozliczenie minionego roku podatkowego może być wykonane w kilka minut. Nie zwlekaj z rozliczeniem PIT 2019 – skorzystaj z aplikacji stworzonych przez ekspertów!


Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Załączniki do PIT-37 i PIT-36 za 2019 − zobacz, o czym musisz pamiętać!