Rozliczenie PIT przez internet - dlaczego warto skorzystać...
Pixabay.com
Podatnik.Info

Rozliczenie PIT przez internet - dlaczego warto skorzystać z Programu PIT?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Powodów takiej decyzji jest wiele – rozliczenie przez internet jest sposobem bezpiecznym, wygodnym oraz szybkim, a sam proces wypełniania PIT coraz rzadziej kojarzy się Polakom z jakimikolwiek trudnościami.

 

Rozliczenie PIT 2019 przez internet – postaw na wygodę

Internetowe rozliczenie PIT przyczynia się do widocznego wzrostu wygody złożenia zeznania podatkowego. Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z możliwości programu PIT? W płynnym wypełnieniu formularza z pewnością pomaga fakt, iż strukturę naszej deklaracji będziemy mogli ustalić przy pomocy paru kliknięć. Aplikacja błyskawicznie umożliwi nam nie tylko wybranie dotyczącej nas deklaracji (PIT-37, PIT-36, PIT-36L czy PIT-28), lecz również uzupełni formularz o wybrane przez nas załączniki. Program PIT uwzględnia również rozmaite warianty dokonania rozliczenia – odpowiednią wersję deklaracji wypełni zarówno osoba rozliczająca się indywidualnie, jak również małżeństwo bądź samotny rodzic niepełnoletniego dziecka. Aplikacja pomoże również we właściwym wyliczeniu łącznej wartości podatku, zaokrągleniu powstałej kwoty jak również zadba, aby podatnik nie przeoczył żadnego kluczowego pola wypełnianego dokumentu.

 

Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie program PIT daje swoim użytkownikom, powinni oni pamiętać o możliwościach związanych z przechowywaniem deklaracji w pamięci aplikacji – umożliwia to nie tylko błyskawiczny wgląd w pozostałe deklaracje (co pozwoli na błyskawiczny wgląd do danych weryfikacyjnych), lecz również umożliwi natychmiastowe sprawdzenie prowadzonej dokumentacji na wypadek nieprzewidzianych problemów. Rozliczenie PIT online przy pomocy programu może przeprowadzić każdy – deklarację online można uzupełnić przy pomocy dowolnej przeglądarki internetowej, a wersja do instalacji uruchomi się w systemie operacyjnym Windows.

 

Internetowe rozliczenie PIT za 2018 – postaw na bezpieczeństwo

Która forma rozliczenia deklaracji PIT wiąże się z większym ryzykiem? Czy, w dobie regularnych ataków hackerskich i wycieków wrażliwych danych, powinniśmy decydować się internetowe rozliczenie PIT? Opracowany przez Ministerstwo Finansów system „e-Deklaracje” przyczynia się do jak najwyższego bezpieczeństwa danych użytkownika. Program PIT, łącząc się z systemem „e-Deklaracje”, nawiązuje bezpośrednie połączenie z serwerami Ministerstwa Finansów, będące jedynym adresatem uzupełnionych przez nas dokumentów. Należy również pamiętać, że odpowiednie wypełnienie deklaracji PIT wymaga więcej informacji niż nazwisko, adres i PESEL.

 

Internetowe rozliczenie PIT, w przeciwieństwie do listownego przesłania papierowej wersji, nie wymaga żadnego pośrednika. Nadana przez nas deklaracja zostanie otrzymana przez fiskusa w parę chwil, a my otrzymamy UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru, z którego wyczytać można faktyczny status naszego dokumentu. Jeśli dokument uzyska status 200, oznacza to, że kompletna deklaracja znajduje się na zabezpieczonych, państwowych serwerach.


Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie PIT 2019 przez urząd skarbowy - pamiętaj o weryfikacji danych