Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Rozliczenie PIT 2019 Programem PIT Pro lub Online
Podatnik.Info
Podatnik.Info

Rozliczenie PIT 2019 Programem PIT Pro lub Online

 

Dowiedz się jak aplikacja ta ułatwia wypełnienie PIT milionom Polaków każdego roku.

 

Wszystkie formularze podatkowe w jednym miejscu

Niezależnie od rodzaju obowiązującej Cię deklaracji, przy pomocy programu PIT będziesz mógł rozliczyć wszystkie najczęściej spotykane formularze podatkowe. Wśród umieszczonych w aplikacji druków znajdują się m. in. PIT-37 – najczęściej wypełniana przez Polaków deklaracja, którą wypełniają prawie wszyscy podatnicy, świadczący stosunek pracy i otrzymujący wynagrodzenie w postaci netto, tj. pomniejszonej przez płatnika o wartość poszczególnych składek.

 

Z możliwości rozliczenia z fiskusem za pośrednictwem programu PIT mogą skorzystać również przedsiębiorcy, prowadzący własną działalność gospodarczą. Pośród wielu formularzy aplikacji znajdują się m. in. PIT-36, PIT-36L i PIT-28. PIT-36 przeznaczony jest do rozliczenia dochodów prowadzonej firmy. Podobnie jak w przypadku PIT-37, należny podatek wyliczony jest w oparciu o wysokość rocznego zysku. Jeśli nie przekracza on 85 528 zł, podatek wyniesie 18%, a nadwyżka od tej sumy będzie opodatkowana w wysokości 32%.

 

Inna metoda wyliczenia podatku obowiązuje w przypadku deklaracji PIT-36L. Przedsiębiorca, który decyduje się na ten sposób rozliczenia z fiskusem, niezależnie od osiąganego dochodu jest zobowiązany uiścić podatek w wysokości 19%. Należy jednak pamiętać, iż rozliczenie liniowe wiąże się z brakiem możliwości skorzystania z większości ulg podatkowych.

 

Dla części płatników, których przychody wiążą się z niskim kosztem ich uzyskania, najlepszym rozwiązaniem może być rozliczenie przy użyciu ryczałtu ewidencjonowanego. Przedsiębiorcy korzystający z ryczałtu opłacają podatek od przychodu zamiast dochodu. Przychody opodatkowane są stawką w wysokości od 2% do 20%, zależną od rodzaju prowadzonej działalności. Formularz PIT-28, wymagany do tego rodzaju rozliczenia, może być wypełniony w programie PIT.

 
Formularze podatkowe wraz z załącznikami

Aby rozliczane przez nas formularze podatkowe mogły skutkować niższą należnością względem fiskusa, powinniśmy pamiętać o uzupełnieniu deklaracji o ulgi podatkowe. Nawet jeśli uważamy, iż nie przysługuje nam żadna ulga, powinniśmy zapoznać się z poszczególnymi zmianami w przepisach. Czy kiedykolwiek wykorzystaliśmy ulgę na internet? W minionym roku przekazaliśmy jakąś darowiznę? Przeprowadziliśmy remont, który spełniał kryteria tzw. ulgi termomodernizacyjnej?

 

Powyższe ulgi to tylko niektóre z upustów, jakie można uwzględnić na poszczególnych załącznikach podatkowych. Za pomocą programu PIT, nasze formularze podatkowe mogą być uzupełnione o adekwatne załączniki za pomocą paru kliknięć. Aplikacja ta umożliwi podatnikowi przesłanie deklaracji szybko, bezpiecznie i wygodnie, wydatnie przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka błędu – nie tylko pomoże wyliczyć wartości poszczególnych okienek, lecz również nie dopuści do przeoczenia wymaganych pól. Podatniku, skorzystaj z możliwości programu PIT w 2019 roku

 

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

  

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT lub Online już dziś

 

Autor artykułu: Specjalista ds. Finansów Beata Michoń

Loading Comments
Zainteresuje cię także