Rozliczenie PIT 2018 za 2017 przez Internet - Dlaczego...
thebluediamondgallery.com
Podatnik.Info

Rozliczenie PIT 2018 za 2017 przez Internet - Dlaczego online?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Skomplikowane prawo podatkowe

W Polsce o podatkach traktuje Konstytucja, która mówi, iż każdy obywatel jest zobowiązany do ich uiszczania, natomiast szczegóły można odnaleźć w Ordynacji podatkowej. Teoretycznie wszystko jest zatem uporządkowane, a każdy obywatel ma dostęp do tych treści. Niestety, nie wszystko jest  w nich sformułowane w jasny sposób. Na dodatek podatków są dziesiątki i niekiedy może być trudno zapamiętać, kiedy i w jakiej formie powinniśmy się z nich rozliczyć. Najpowszechniejszym obowiązkiem podatkowym, jaki ciąży niemal na każdej dorosłej osobie, jest podatek od dochodów osobistych, czyli PIT.

Rozliczenie PIT 2018 – wszystko, co warto wiedzieć

PIT musi zostać złożony do urzędu każdego roku, za poprzedni rok podatkowy. Dla wielu osób wypełnianie go jest dość problematyczne. Do tego dochodzi strach, że nawet najmniejsza pomyłka może kosztować podatnika finansową karę. Na szczęście Ministerstwo Finansów stara się ułatwić obywatelom wypełnianie tego skomplikowanego formularza, udostępniając na swojej stronie internetowej informacje mające pomóc w rozliczeniu: jak i kiedy złożyć PIT, kalkulatory obliczające podatek, numery aktualnych formularzy. Dodatkowo można skorzystać z pomocy i zadać pytanie konsultantom na różne trapiące nas tematy. Drugim ułatwieniem są dostępne w Internecie programy do rozliczania PIT.

PIT 2018 przez Internet – szybszy i łatwiejszy sposób na wypełnienie deklaracji

W dobie Internetu nie mogło zabraknąć możliwości rozliczenia podatkowego właśnie tą ścieżką. Specjalny program będzie nas prowadził krok po kroku po skomplikowanych formularzach, pokazując nam, które pola musimy wypełnić. Aplikacja będzie też czuwała, abyśmy nie popełnili błędów wpisując w rubryki niewłaściwe dane. Okazuje się to przydatne w przypadku wypełniania danych uprawniających do skorzystania z ulg podatkowych. Nieraz przecież zdarzy się, iż zakradnie się pomyłka i nieświadomie przekroczymy sumę jaka przysługuje w danej uldze lub obliczamy swój podatek na bazie danych już nieaktualnych. Wtedy program wyłapie naszą pomyłkę i oznaczy ją w widoczny sposób.

Najważniejszym plusem wypełniania PIT-a przez Internet jest fakt, iż ominą nas długie kolejki w urzędzie, a całą procedurę przeprowadzimy siedząc w domu przed komputerem. Aby rozliczenie PIT za 2017 w 2018 doszło do skutku, wystarczy kilkanaście minut wolnego czasu, komputer z dostępem do Internetu, oraz zeszłoroczne rozliczenie, z którego kwotę dochodu przepiszemy do formularza. Stanowi ona zamiennik podpisu składanego na papierowym druku PIT.Rozliczenie PIT online – rozliczenia w technologii przyszłości

Wszystko wskazuje, że na rozliczenie PIT 2018 zdecyduje się rekordowa liczba Polaków. Każdego roku ilość zeznań składanych online rośnie, co znacznie usprawnia pracę urzędom skarbowym. Być może w ciągu kilku lat ta forma rozliczeń stanie się jedyną obowiązującą, dlatego warto już teraz zapoznać się z programami do PIT. Ich obsługa jest znacznie prostsza, niż mogłoby się wydawać.

Loading Comments
Gorące tematy
Jak długo czekasz na zwrot podatku?
Wyniki sondażu: sondaż 68 głosów
56%

dłużej niż miesiąc

38 głosów
35%

kilka tygodni

24 głosów
9%

tydzień

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie PIT 2018/2019 małych i średnich przedsiębiorców - co się zmienia?