Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
sondaż 289 głosów
80%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

232 głosów
13%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

39 głosów
3%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

9 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Rozlicz PIT przez Internet!
Redakcja
http://sxc.hu/

Rozlicz PIT przez Internet!

Podziel się tym artykułem:   

Akcja Ministerstwa Finansów „Szybki PIT” daje podatnikom możliwość rozliczania się przez Internet.

W tym roku ruszyła kampania „PIT WYŚLIJ PRZEZ INTERNET”, informująca podatników o łatwej i szybkiej formie rozliczania się z urzędem za pomocą specjalnie przygotowanego darmowego programu „e-deklaracje”. Celem kampanii jest pokazanie podatnikom urzędów od nowoczesnej, rozwojowej strony, co w konsekwencji ma zmniejszyć barierę pomiędzy urzędnikami a społeczeństwem.

 

Ministerstwo Finansów przygotowało rozbudowany projekt akcji promocyjnej. Informacja będzie docierała do podatników za pomocą trzech spotów w zabawny i jasny sposób przypominających, że do urzędu przychodzi się tylko wtedy, kiedy naprawdę ma się ważny powód: spoty promujące. Co więcej, zaplanowano drzwi otwarte urzędów, dzięki którym każda zainteresowana osoba będzie mogła obejrzeć pracę w skarbówce od kuchni. Ministerstwo nagłośni również akcję w mediach.

 

Już po raz kolejny maskotką akcji jest szeryf Szybki Pit. Postać ta jest wzorowym podatnikiem – rozlicza się bezbłędnie i zawsze najszybciej, jak tylko może. W 2011 roku Szybki Pit informuje o funkcjach programu „e-deklaracje”. Nowością jest możliwość rozliczenia się małżonków, bez konieczności wypełniania dodatkowych dokumentów. Co więcej, szeryf pomoże również przeprowadzić korektę zeznania w przypadku popełnienia błędu w rozliczeniu.

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl