Gorące tematy
Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika
Rozlicz PIT przez Internet!
Redakcja
http://sxc.hu/

Rozlicz PIT przez Internet!

Podziel się tym artykułem:   

Akcja Ministerstwa Finansów „Szybki PIT” daje podatnikom możliwość rozliczania się przez Internet.

W tym roku ruszyła kampania „PIT WYŚLIJ PRZEZ INTERNET”, informująca podatników o łatwej i szybkiej formie rozliczania się z urzędem za pomocą specjalnie przygotowanego darmowego programu „e-deklaracje”. Celem kampanii jest pokazanie podatnikom urzędów od nowoczesnej, rozwojowej strony, co w konsekwencji ma zmniejszyć barierę pomiędzy urzędnikami a społeczeństwem.

 

Ministerstwo Finansów przygotowało rozbudowany projekt akcji promocyjnej. Informacja będzie docierała do podatników za pomocą trzech spotów w zabawny i jasny sposób przypominających, że do urzędu przychodzi się tylko wtedy, kiedy naprawdę ma się ważny powód: spoty promujące. Co więcej, zaplanowano drzwi otwarte urzędów, dzięki którym każda zainteresowana osoba będzie mogła obejrzeć pracę w skarbówce od kuchni. Ministerstwo nagłośni również akcję w mediach.

 

Już po raz kolejny maskotką akcji jest szeryf Szybki Pit. Postać ta jest wzorowym podatnikiem – rozlicza się bezbłędnie i zawsze najszybciej, jak tylko może. W 2011 roku Szybki Pit informuje o funkcjach programu „e-deklaracje”. Nowością jest możliwość rozliczenia się małżonków, bez konieczności wypełniania dodatkowych dokumentów. Co więcej, szeryf pomoże również przeprowadzić korektę zeznania w przypadku popełnienia błędu w rozliczeniu.

Podziel się tym artykułem: