Rozlicz PIT-28 do 31 stycznia! - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika
Rozlicz PIT-28 do 31 stycznia!
Kamil Sztandera
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Rozlicz PIT-28 do 31 stycznia!

Podziel się tym artykułem:   

Zeznanie roczne PIT-28 przeznaczone jest dla podatników, którzy wybrali ryczałt jako formę opodatkowania uzyskiwanych przychodów.

Kto wypełnia PIT-28?

PIT-28 wypełniają dwie grupy podatników:

  • osoby osiągające przychody w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej objętej ryczałtem ewidencjonowanym (działalność na własne nazwisko lub w ramach spółki),
  • osoby uzyskujące przychody z najmu, dzierżawy, podnajmu bądź poddzierżawy.


Charakterystyczne dla druku PIT-28 jest to, że należy go złożyć w urzędzie skarbowym w innym terminie niż pozostałe rodzaje zeznań rocznych. Rozliczenie podatku ryczałtowego od przychodów ewidencjonowanych związane jest z dwoma bardzo ważnymi terminami:

Jak wypełnić PIT-28?

W prosty sposób rozlicz się już dziś z ryczałtu darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Wypełniając PIT-28 musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na część C zeznania, w której wykazujemy dochody uzyskane w danym roku podatkowym w formie ryczałtu. Szczególnie ważne są cztery główne wiersze znajdujące się w części C.

Pierwszy z nich to wierz przeznaczony na przychody uzyskane z działalności gospodarczej prowadzonej na własne nazwisko, który uzupełniamy na podstawie PIT-28A. W drugim wierszu wpisujemy przychody z prowadzonej działalności w spółce cywilnej lub jawnej objętej ryczałtem. Natomiast w trzecim wierszu podajemy przychody osiągnięte w ramach najmu lub dzierżawy (przychody z całego roku podatkowego na podstawie PIT-28A). Z kolei w czwartym wierszu podsumowujemy przychody znajdujące się w poprzednich trzech wierszach.

Sprawdź, jakiiego rodzaju ulgi i darowizny może odliczyć ryczałtowiec w PIT-28!


Podatnik.info 

Podziel się tym artykułem: