Rozlicz PIT za 2016 rok przez internet! Nie trać czasu na...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Rozlicz PIT za 2016 rok przez internet! Nie trać czasu na stanie w kolejkach

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Kropla w morzu potrzeb


Jednak zorganizowana przez Ministerstwo Finansów akcja w 93 galeriach handlowych w 72 miastach Polski, która odbyła się 24 oraz 25 marca to zaledwie kropla w morzu potrzeb. W jej trakcie z pomocą urzędników skarbowych PIT za 2016 rok wypełniło tylko ponad 13 tys. osób. Przypomnijmy, że w rozliczeniu za 2015 rok do fiskusa wpłynęło ponad 25 mln zeznań podatkowych.


Ponadto wciąż wiele osób nie wypełniło jeszcze deklaracji za ubiegły rok. Zamiast tracić czas w długich kolejkach w galeriach handlowych czy w urzędach skarbowych, najszybciej i najwygodniej można rozliczyć się przez internet za pośrednictwem systemu e-Deklaracje. Tak zachęca Ministerstwo Finansów w trwającej kampanii „Szybki PIT”. Przypomnijmy, że w 2017 roku okres rozliczeniowy wyjątkowo kończy się 2 maja.


Stanie się tak dlatego, ponieważ 30 kwietnia wypada w niedzielę. Z kolei w poniedziałek 1 maja obchodzimy w Polsce Święto Pracy, które jest dniem ustawowo wolnym, także w urzędach skarbowych. W związku z tym ostatecznie PIT za 2016 rok trzeba dostarczyć fiskusowi do północy we wtorek 2 maja.


Wypełnij PIT w 5 minut przez e-Deklaracje


Jednak nie warto czekać z wypełnieniem PIT do 2 maja. Szczególnie, że fiskus ma aż 3 miesiące na zwrot nadpłaty podatku, licząc od daty złożenia w urzędzie skarbowym deklaracji podatkowej. Oznacza to, że im prędzej podatnik się rozliczy z dochodów uzyskanych w 2016 toku, tym szybciej otrzyma przysługujące mu pieniądze.


W prosty sposób podatnik może rozliczyć się za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2016/2017 od Podatnik.info. Aplikacja dostarczy PIT za 2016 rok poprzez portal podatkowy bezpośrednio do urzędu skarbowego za pośrednictwem systemu e-Deklaracje obsługiwanego przez Ministerstwo Finansów.
 

Nie zwlekaj i już dziś dołącz do grona 8 113 486 zadowolonych Polaków i prześlij deklarację za 2016 rok do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online. Urzędnicy zidentyfikują tożsamość podatnika za pomocą 5 następujących danych:

  • imienia,
  • nazwiska,
  • daty urodzenia,
  • nr PESEL lub NIP,
  • kwoty przychodu za 2015 rok (w przypadku osób wypełniających PIT po raz pierwszy, w tym polu należy wpisać 0 – słownie „zero”).Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Nie złożyłeś jeszcze PIT za 2016 rok? Masz coraz mniej czasu