Rozlicz e-PIT za 2016 r. już dziś! Inaczej poczekasz na...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Rozlicz e-PIT za 2016 r. już dziś! Inaczej poczekasz na zwrot nadpłaty do 2 sierpnia

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Do kiedy PIT za 2016 r. w 2017 roku?


Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, standardowo podatnik powinien złożyć PIT do 30 kwietnia. Jednak w 2017 roku będzie inaczej, ponieważ ten termin ulega wydłużeniu o 2 dni.


Dlatego, że w tym roku 30 kwietnia wypada w niedzielę. Z kolei poniedziałek 1 maja jest dniem ustawowo wolnym, ponieważ wtedy obchodzimy Święto Pracy. Oznacza to, że ostatecznym terminem złożenia w urzędzie skarbowym PIT za 2016 rok jest wtorek 2 maja 2017 roku.


Ile czasu urząd ma na zwrot nadpłaty?


Zgodnie z art. 77 § 1. pkt. 5 ordynacji podatkowej, fiskus ma maksymalnie 3 miesiące na zwrot nadpłaty podatku, licząc od daty złożenia PIT przez podatnika w urzędzie skarbowym. Jeżeli jednak złożymy korektę deklaracji, fiskus ponownie ma kwartał na przekazanie nam nadpłaty.


Jednakże zazwyczaj urząd skarbowy zwraca nadpłatę w ciągu kilku tygodni. Jednak aby było to możliwe, podatnik powinien rozliczyć się z fiskusem jak najszybciej, najlepiej zaraz po otrzymaniu od płatnika druku PIT-11. Inaczej może w tym roku czekać na zwrot podatku nawet do 2 sierpnia.


Przykład 1


Pan Andrzej złożył PIT za 2016 rok 20 stycznia 2017 roku. W takim przypadku zwrot nadpłaty podatku powinien otrzymać najpóźniej do 20 kwietnia 2017 roku.


Przykład 2


Pani Anna zwlekała do ostatniego dnia okresu rozliczeniowego i złożyła PIT za 2016 rok do urzędu skarbowego dopiero 2 maja 2017 roku. W efekcie na zwrot przysługującej jej nadpłaty podatku może czekać nawet do 2 sierpnia.


Rozlicz PIT w 5 minut przez e-Deklaracje!


Jak pokazują powyższe przykłady, nie warto zwlekać z rozliczeniem aż do 2 maja. W prosty sposób można to zrobić systemu e-Deklaracje. W tym celu można użyć np. całkowicie darmowego programu PIT pro 2016/2017 od Podatnik.info.

Aplikacja dostarczy PIT za 2016 rok poprzez portal podatkowy bezpośrednio do urzędu skarbowego za pośrednictwem systemu e-Deklaracje obsługiwanego przez Ministerstwo Finansów.

Nie zwlekaj i już dziś dołącz do grona 8 113 486 zadowolonych Polaków i prześlij deklarację za 2016 rok do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online. Urzędnicy zidentyfikują tożsamość podatnika za pomocą 5 następujących danych:

  • imienia,
  • nazwiska,
  • daty urodzenia,
  • nr PESEL lub NIP,
  • kwoty przychodu za 2015 rok (w przypadku osób wypełniających PIT po raz pierwszy, w tym polu należy wpisać 0 – słownie „zero”).Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Wypełnij PIT za 2016 r. poprzez e-Deklaracje. Szybciej otrzymasz zwrot podatku!