Rośnie liczba deklaracji składanych przez internet - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Rośnie liczba deklaracji składanych przez internet
Redakcja
http://sxc.hu/

Rośnie liczba deklaracji składanych przez internet

Podziel się tym artykułem:   

Ministerstwo Finansów donosi, że od początku 2011 r. przesłano drogą elektroniczną więcej PIT-ów i innych zeznań podatkowych niż przez cały rok 2010.

Ze wstępnych szacunkowych wynika, że od początku 2011 r. w systemie e-Deklaracje podatnicy złożyli 3,424 mln wszystkich rodzajów zeznań. Wśród nich największą liczbę stanowią formularze PIT (464 tys.). 

 

Mimo, że do końca okresu rozliczeniowego dla deklaracji rocznych PIT pozostały jeszcze 24 dni, już teraz można stwierdzić, że w bieżącym 2011 roku, po raz kolejny rekordowa ilość podatników rozliczy się przez internet. W minionym roku z elektronicznej formy przesyłania deklaracji skorzystało 3,403 mln zobowiązanych. W roku 2009 liczba ta była znacznie mniejsza, wynosiła 760 tys.

 

Z kolei ilość e-PIT-ów wzrosła z 90 tys. w 2009 do 324 tys. deklaracji w 2010 roku. Mimo to składanie deklaracji w formie papierowej nadal pozostaje najczęściej praktykowaną metodą rozliczania się podatników. Na tak wysoką skalę rozliczeń elektronicznych przez Polaków, wpłynęły liczne ułatwienia wprowadzane przez resort finansów. Wśród nich należy wspomnieć o możliwości przesyłania PIT-ów bez podpisu elektronicznego oraz intuicyjność systemu e-Deklaracje, która pozwala podatnikom zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.

 

Główną zaletą e-Deklaracji jest pomoc i wskazówki dotyczące uniknięcia błędów podczas wypełniania i przesyłania e-deklaracji jak również gwarancja zabezpieczenia przesyłanych danych (wymóg autoryzacji). Po złożeniu zeznania, każdy podatnik otrzymuje potwierdzenie przyjęcia deklaracji przez urząd skarbowy.     

 

 

                                                                                                    Źródło: Ministerstwo Finansów                     

Podziel się tym artykułem: