Gorące tematy
Do kiedy z reguły rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 979 głosów
4%

do 31 stycznia

39 głosów
17%

do 15 lutego

167 głosów
27%

do 31 marca

269 głosów
51%

do 30 kwietnia

504 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Rośnie liczba deklaracji składanych przez internet
http://sxc.hu/

Rośnie liczba deklaracji składanych przez internet

Ministerstwo Finansów donosi, że od początku 2011 r. przesłano drogą elektroniczną więcej PIT-ów i innych zeznań podatkowych niż przez cały rok 2010.

Ze wstępnych szacunkowych wynika, że od początku 2011 r. w systemie e-Deklaracje podatnicy złożyli 3,424 mln wszystkich rodzajów zeznań. Wśród nich największą liczbę stanowią formularze PIT (464 tys.). 

 

Mimo, że do końca okresu rozliczeniowego dla deklaracji rocznych PIT pozostały jeszcze 24 dni, już teraz można stwierdzić, że w bieżącym 2011 roku, po raz kolejny rekordowa ilość podatników rozliczy się przez internet. W minionym roku z elektronicznej formy przesyłania deklaracji skorzystało 3,403 mln zobowiązanych. W roku 2009 liczba ta była znacznie mniejsza, wynosiła 760 tys.

 

Z kolei ilość e-PIT-ów wzrosła z 90 tys. w 2009 do 324 tys. deklaracji w 2010 roku. Mimo to składanie deklaracji w formie papierowej nadal pozostaje najczęściej praktykowaną metodą rozliczania się podatników. Na tak wysoką skalę rozliczeń elektronicznych przez Polaków, wpłynęły liczne ułatwienia wprowadzane przez resort finansów. Wśród nich należy wspomnieć o możliwości przesyłania PIT-ów bez podpisu elektronicznego oraz intuicyjność systemu e-Deklaracje, która pozwala podatnikom zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.

 

Główną zaletą e-Deklaracji jest pomoc i wskazówki dotyczące uniknięcia błędów podczas wypełniania i przesyłania e-deklaracji jak również gwarancja zabezpieczenia przesyłanych danych (wymóg autoryzacji). Po złożeniu zeznania, każdy podatnik otrzymuje potwierdzenie przyjęcia deklaracji przez urząd skarbowy.     

 

 

                                                                                                    Źródło: Ministerstwo Finansów                     

Loading Comments