Rating Rosji obniżony do ,,śmieciowego” BB+
sxc.hu
Progress Holding Sp. z o.o.

Rating Rosji obniżony do ,,śmieciowego” BB+

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Działanie to zwiększy nastawienie funduszy do pozbycia się zaległości firm i długu państwowego Rosji. Odbije się to również na finansowaniu sąsiednich państw w dużym stopniu współpracujących z gospodarką rosyjską. Nie wykluczone, że i polski dług okresowo ucierpi w związku z pogorszeniem oceny kredytowej naszego sąsiada. W sumie nie jest to dobra wiadomość dla tego regionu Europy. Większość funduszy w swoich politykach inwestycyjnych posiada ograniczenia dotyczące papierów wartościowych posiadających rating nie inwestycyjny.


Pozostałe 2 firmy ratingowe Moody’s i Fitch Ibca utrzymują rating kredytowy Rosji na poziomie inwestycyjnym odpowiednio BAA3 (obniżony 17.01.2015) i BBB - z nastawieniem negatywnym.


W umowach kredytowych często wpisane są ograniczenia (covenants) które stawiają dług w stan natychmiastowej wymagalności, jeśli rating inwestycyjny zostanie utracony. Pod tym względem ważne jest postępowanie pozostałych agencji ratingowych. Jeśli 2 agencje obniżą rating do nie inwestycyjnego, to może być ten warunek spełniony.


Najbardziej podatne na takie ryzyko są linie lotnicze. Wiele z tych modeli biznesowych jest nastawionych na leasing i obniżenie ich ratingów do spekulacyjnej będzie szokiem. Ryzyko natychmiastowej wymagalności dotyczy małych i dużych graczy.


Progress Holding Sp. z o.o. 

Loading Comments
Gorące tematy
Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rosja po raz kolejny ze śmieciowym ratingiem