Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Rating Rosji obniżony do ,,śmieciowego” BB+
sxc.hu
Progress Holding Sp. z o.o.

Rating Rosji obniżony do ,,śmieciowego” BB+

Działanie to zwiększy nastawienie funduszy do pozbycia się zaległości firm i długu państwowego Rosji. Odbije się to również na finansowaniu sąsiednich państw w dużym stopniu współpracujących z gospodarką rosyjską. Nie wykluczone, że i polski dług okresowo ucierpi w związku z pogorszeniem oceny kredytowej naszego sąsiada. W sumie nie jest to dobra wiadomość dla tego regionu Europy. Większość funduszy w swoich politykach inwestycyjnych posiada ograniczenia dotyczące papierów wartościowych posiadających rating nie inwestycyjny.


Pozostałe 2 firmy ratingowe Moody’s i Fitch Ibca utrzymują rating kredytowy Rosji na poziomie inwestycyjnym odpowiednio BAA3 (obniżony 17.01.2015) i BBB - z nastawieniem negatywnym.


W umowach kredytowych często wpisane są ograniczenia (covenants) które stawiają dług w stan natychmiastowej wymagalności, jeśli rating inwestycyjny zostanie utracony. Pod tym względem ważne jest postępowanie pozostałych agencji ratingowych. Jeśli 2 agencje obniżą rating do nie inwestycyjnego, to może być ten warunek spełniony.


Najbardziej podatne na takie ryzyko są linie lotnicze. Wiele z tych modeli biznesowych jest nastawionych na leasing i obniżenie ich ratingów do spekulacyjnej będzie szokiem. Ryzyko natychmiastowej wymagalności dotyczy małych i dużych graczy.


Progress Holding Sp. z o.o. 

Loading Comments
Zainteresuje cię także