Ranking kont studenckich
http://sxc.hu/
Skarbiec.biz

Ranking kont studenckich

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Na takie bonusy mogą liczyć przyszli studenci, otwierając pierwsze konto w banku.

Coraz więcej banków przygotowuje ofertę specjalnie dla przyszłych żaków. Oprócz standardowych korzyści, skierowanych do wszystkich klientów, świeżo upieczeni studenci mogą liczyć na opcje dodatkowe: spersonalizowaną kartę, zniżki w sklepach, ubezpieczenie czy tańsze kursy językowe. Na wprowadzenie kont dedykowanych studentom zdecydowały się: mBank, ING Bank Śląski, PKO BP, Millenium Bank, Credit Agricole, PKO SA i Getin Bank.

Przy wyborze rachunku, przyszli lub świeżo upieczeni studenci powinni przede wszystkim zapoznać się z tabelą opłat i prowizji. W większości banków nie jest pobierana opłata ani za prowadzenie konta, ani za użytkowanie karty, ale postawione są pewne warunki: wykonanie określonej ilości transakcji lub na określoną kwotę czy też zanotowanie wpływów w określonej wysokości. Warto też zorientować się, co dzieje się z kontem po ukończeniu 26 roku życia. Po utracie statusu studenta, konto może zmienić się na mniej korzystnych warunkach. Co proponują banki żakom? Wzięliśmy pod lupę oferty kont przeznaczonych wyłącznie dla osób młodych. Sprawdziliśmy koszty otwarcia i prowadzenia rachunków, obsługi karty, przelewów oraz wpłat i wypłat. Najlepiej oceniliśmy te konta, których otwarcie i prowadzenie będzie najmniej kosztowało żaków.

1. Konto - Credit Agricole

Pierwsze miejsce w rankingu zajęło 1 Konto, znajdujące się w ofercie Credit Agricole. Bank przygotował ofertę dla osób w wieku od 18 do 27 lat. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, za kartę trzeba zapłacić tylko wtedy, jeśli nie wykona się nią transakcji na minimum 100 zł. Opłata wynosi wtedy 2 zł. 1 Konto to ciekawa alternatywa dla osób, które potrzebują więcej gotówki. Studenci, dzięki opcji Konta z zapasem, mogą otrzymać limit w ramach konta lub na karcie kredytowej do 1000 zł. Wystarczy jeden wpływ z tytułu stypendium lub trzy regularne wpływy z tytułu innych dochodów akceptowanych przez Bank w wysokości min. 385 zł. Zakładając 1 Konto, można skorzystać także z Pakietu Pomoc Techniczna na usterki i awarie w domu oraz innych pakietów, np. chroniących przed kradzieżą. Studentów bez prawa jazdy może zainteresować opcja kredytu, dzięki któremu będą mogli sfinalizować naukę. W nagrodę za zdany egzamin, bank obniża im raty.

2. eKonto dla młodych – mBank; Konto 360° Student - Millenium Bank

Na drugim miejscu znalazły się ex aequo Konto dla młodych mBanku oraz Konto 360° Student, znajdujące się w ofercie Millenium Bank. W obu studenci zapłacą tylko za obsługę karty – 4 zł, jeśli nie spełnią wymagań postawionych przez banki. W przypadku Konta dla młodych opłata jest naliczana wtedy, jeśli posiadacz karty nie wykona za jej pośrednictwem transakcji na minimum 200 zł. W przypadku Konta 360° Student obsługa karty jest darmowa przez pierwsze dwa miesiące. W kolejnych miesiącach, aby być zwolnionym z opłaty, trzeba wykonać przynajmniej jedną transakcję kartą. Jakie dodatki przygotowały banki? mBank oferuje do 25 % zniżki na kursy w szkołach językowych w całej Polsce oraz atrakcyjne oferty zakupowe w najpopularniejszych sieciach handlowych. Millenium Bank proponuje zniżki w blisko 6 500 punktach w Polsce (sklepy, kina, muzea, itp.) oraz 100 tys. punktów w Europie objętych siecią Euro26. Karta to także ubezpieczenie NNW od kosztów leczenia za granicą i odpowiedzialności cywilnej.

3. Konto dla młodych - PKO BP

Trzecia pozycja w rankingu należy do PKO i Konta dla Młodych. Rachunek przeznaczony jest dla osób w wieku od 18 do 26 lat. Prowadzenie konta jest darmowe. Darmowa jest też obsługa karty, ale tylko wtedy, gdy jej posiadacz wykona minimum 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Jeśli nie wykona ich wcale, zapłaci 5 zł, jeśli wykona mniej, opłata za kartę będzie naliczana stosownie do ilości wykonanych transakcji. PKO BP przygotował niewiele dodatków do konta.

Młodzi ludzie mogą liczyć tylko na spersonalizowaną kartę, ale wybierać mogą spośród 18 dostępnych wzorów.

4. ING Bank Śląski – Konto z Lwem Direct <26

Miejsce czwarte zajmuje Konto z Lwem Direct. Osoby w wieku od 18 do 26 lat, zakładając rachunek w ING Banku Śląskim, mogą liczyć na spersonalizowaną kartę do konta, z własnym zdjęciem lub wymyśloną grafiką. Młodzi otrzymają za darmo także kartę wirtualną ING Visa, za którą standardowo należy zapłacić 20 zł. Jest to najbardziej internetowa karta na rynku i pierwsza w Polsce całkowicie wirtualna karta, która nie posiada fizycznego plastiku. Służy wyłącznie do płatności na odległość, takich jak zakupy internetowe, telefoniczne i te wykonywane drogą pocztową. Prowadzenie konta z Lwem jest darmowe. Za kartę zapłacić trzeba tylko wtedy, jeśli wykona się transakcje na mniej niż 200 zł. Opłata wynosi wtedy 7 zł. Studenci nie zapłacą za przelewy internetowe. Te w oddziale kosztują 9 zł. Tyle samo wyniesie wpłata i wypłata dokonywana w oddziale banku. Wypłaty i wpłaty w bankomatach są darmowe.

5. Eurokonto Intro - PKO SA

Piąte miejsce należy do Eurokonta Intro, znajdującego się w ofercie PKO SA. To rachunek dla osób, które mają nie mniej niż 18 i nie więcej niż 30 lat. Jako dodatek, bank zapewnia posiadaczom konta bezpłatne ubezpieczenie Assistance w podróży za granicą oraz dostęp do infolinii tematycznych, na których można uzyskać fachową poradę z różnych dziedzin życia. PKO SA oferuje też swoim klientom rabaty do 30% na zakupy u swoich partnerów. Bank nie pobiera opłat za kartę, o ile jej posiadacz wykona za jej pomocą cztery transakcje w miesiącu.

6. Konto Getin Up dla Studenta - Getin Bank

Szóste miejsce zajmuje Konto Getin Up dla Studenta. Bank nalicza opłaty za prowadzenie konta i kartę. Aby ich uniknąć, trzeba wykonać w miesiącu transakcję na kwotę 100 zł. Ciekawą opcją jest możliwość zarabiania na ocenach. Bank płaci studentom 50 zł za każdą 5-tkę zdobytą na egzaminie, nie więcej jednak niż 250 zł w ciągu roku uczestnictwa.


Portal Skarbiec.Biz

Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Banki bezprawnie blokują klientom konta na wniosek skarbówki?