Ranking kont dla seniorów
http://sxc.hu/
Skarbiec.biz

Ranking kont dla seniorów

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Osoby starsze zakładając konto mogą liczyć na szereg profitów: rabaty w aptekach i innych sklepach, bezpłatne ubezpieczenie medyczne oraz zwrot pieniędzy za kupno farmaceutyków.

Seniorzy doczekali się dedykowanej oferty rachunków bankowych. Instytucje finansowe kuszą osoby starsze dodatkami w postaci ubezpieczenia medycznego czy zniżek w sklepach i aptekach. Dedykowane konta mogą założyć już 50-latkowie. Zanim jednak to zrobią, powinni szczegółowo zapoznać się z tabelą opłat i prowizji. Należy zwrócić szczególną uwagę na opłaty za prowadzenie rachunku i posiadanie karty. Warto dopytać też o koszty przelewów oraz wpłaty i wypłaty gotówki, gdyż może się okazać, że konto bez dedykacji dla grupy wiekowej jest bardziej opłacalne.

Postanowiliśmy sprawdzić ofertę banków dla seniorów. Przy tworzeniu rankingu pod uwagę wzięliśmy koszt prowadzenia rachunku, opłaty za prowadzenie konta oraz koszt przelewów internetowych. Najwyżej oceniliśmy te konta, których założenie i prowadzenie najmniej uderzy seniorów po kieszeni.

1. Konto Nestor - Bank Pocztowy

Na pierwszym miejscu w naszym zestawieniu znalazło się Konto Nestor oferowane przez Bank Pocztowy. Za jego prowadzenie osoby starsze nie muszą ponosić żadnych opłat, o ile zdecydują się zamówić kartę płatniczą. Jeśli z niej zrezygnują, powinny być przygotowane na opłatę w wysokości 5 zł miesięcznie. Obsługa karty jest darmowa, ale z zastrzeżeniem, że trzeba za jej pomocą wykonać transakcje opiewające na minimum 200 zł miesięcznie. Senior nie poniesie kosztów za przelewy internetowe oraz te wykonywane w placówce banku. Nie zapłaci też za wpłaty i wypłaty gotówki. Co ciekawe, bank umożliwia seniorom wybieranie pieniędzy oraz ich wpłatę we wszystkich placówkach Poczty Polskiej.

2. Konto Aktywni 50+ - Bank Zachodni WBK

Kolejne miejsce w rankingu zajęło Konto osobiste Aktywni 50+, przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia. Bank w ramach konta gwarantuje darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i bezpłatne ubezpieczenie medyczne „Medical Assistance” z pomocą medyczną w nagłych przypadkach. Dodatkowo klienci mogą liczyć na rabaty w ponad 200 sklepach. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, jeśli zanotuje na nim miesięczne wpływy w wysokości 1000 zł. Opłata za kartę wynosi 1 zł, o ile właściciel konta wykona za jej pomocą przynajmniej jedną transakcję. Jeśli tego nie zrobi, zapłaci 5 zł. Bank w ramach konta oferuje darmowe przelewy wewnętrzne, zaś za przelewy na rachunki inne niż w BZWBK trzeba trzeba zapłacić 50 groszy.

3. Konto Słoneczne - Getin Bank

Na miejscu trzecim znalazło się Konto Słoneczne Getin Banku. Konto przeznaczone jest dla osób powyżej 55 roku życia. Bank gwarantuje bezpłatne prowadzenie rachunku, jeśli w ciągu poprzedniego miesiąca wystąpiły na nim wpływy z innego banku w łącznej kwocie min. 500 zł lub jeżeli zostały rozliczone transakcje bezgotówkowe kartami debetowymi lub płatności dokonane aplikacją iKasa na łączną kwotę min. 300 zł. Do konta może zostać wydana specjalna karta debetowa, dzięki której można otrzymać zwrot 10% wartości opłaconych tą kartą zakupów w aptekach w całym kraju (maksymalnie 40 zł miesięcznie). Opłata za obsługę karty wynosi 2,99 zł lub 6,99 zł miesięcznie - wyższa opłata pobierana jest tylko w przypadku, kiedy w ciągu miesiąca kalendarzowego nie zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe wykonane kartą oraz płatności dokonane aplikacją iKasa na łączną kwotę wynoszącą 100 zł miesięcznie. Darmowe są przelewy internetowe, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Zapłacić trzeba tylko za przelewy zlecone w placówce, wówczas wynoszą 5,99 zł na konta inne niż w Getin Banku.

4. db Koneser - Deutche Bank

Czwartą pozycję w rankingu zajęło Konto db Koneser przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia. Za jego prowadzenie bank pobiera opłatę w wysokości 3 zł. Klienci muszą też zapłacić za kartę, choć jej wydanie jest darmowe, obsługa kosztuje już 5 zł. Bank obniża tę kwotę do 4 zł, jeśli posiadacz konta wykona za jej pośrednictwem transakcję na minimum 200 zł. Jako dodatek do konta, Deutche Bank dodaje darmowy pakiet ubezpieczeń assistance: medyczny i domowy.

5. Konto Pogodne - PKO BP

Ostatnie miejsce w rankingu zajmuje Konto Pogodne. PKO BP przygotowało rachunek dla osób powyżej 60 roku życia. Jego prowadzenie kosztuje miesięcznie 5,90 zł, ale tylko wtedy, jeśli została wydana do niego karta debetowa. Bez karty prowadzenie konta kosztuje aż 11 zł miesięcznie. Bank pobiera także opłatę za kartę w wysokości 4,50 zł miesięcznie. Klienci nie płacą natomiast za wypłatę z bankomatów w całej Polsce oraz za przelewy internetowe. Zapłacą jednak 5 zł za przelewy dokonywane w oddziałach. Jako dodatki bank przygotował pakiet pomocy domowej i medycznej. W razie nieszczęśliwego wypadku w miejscu zamieszkania lub nagłego zachorowania można skorzystać, bez żadnych dodatkowych opłat, z pomocy domowej, obejmującej m.in. naprawę sprzętów RTV i AGD, opiekę nad zwierzętami, opiekę sprzątającą. Chorzy mogą także skorzystać z wizyty lekarskiej, wizyty pielęgniarki, transportu medycznego, opieki lekarskiej po hospitalizacji czy dostawy leków - bez kosztów ich zakupu.Portal Skarbiec.Biz

Loading Comments
Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Ranking kont studenckich