Raiffeisen Polbank z najlepszą kartą kredytową dla firm
sxc.hu
Skarbiec.biz

Raiffeisen Polbank z najlepszą kartą kredytową dla firm

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców. Mając świadomość tego, że prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z niemałymi kosztami, banki oferują karty kredytowe z limitami sięgającymi nawet kilkuset tysięcy złotych. Oferty są bardzo różnorodne, nie tylko jeśli chodzi o dostępny limit kredytowy. Banki przygotowały mnóstwo programów dodatkowych: zniżki w punktach handlowo-usługowych i na stacjach paliw, darmowe pakiety ubezpieczeń oraz system moneyback – zwrot pieniędzy za zakupy.

Niemały koszt

Posiadanie karty kredytowej jest wygodą, ale również finansowym obowiązkiem. Przy wyborze karty trzeba zorientować się w kosztach jej posiadania. Większość kart kredytowych oprocentowana jest na 16-17 %, ale obowiązuje tutaj także okres bezodsetkowy, tzw. grace period. Spłacając minimalną kwotę zadłużenia określoną przez bank, można korzystać w zależności od instytucji, od 52 do 59 dni okresu bez odsetek. Roczne opłaty za posiadanie karty plasują się od 49 zł wzwyż. Przedsiębiorcy wybierający kartę powinni zwrócić uwagę także na koszty operacji gotówkowych oraz minimalną kwotę spłaty – te wahają się od 3,42 do 5 % zadłużenia. Warto też dopytać o konieczność opłacania ubezpieczenia oraz koszt wydania karty.

Raiffeisen wart uwagi

Postanowiliśmy przyjrzeć się kartom kredytowym przeznaczonym dla firm. Przy tworzeniu rankingu wzięliśmy pod uwagę koszt utrzymania karty, koszt operacji bezgotówkowych oraz grace period, czyli okres bezodsetkowy. Sprawdziliśmy też, jaką kwotę minimalną muszą pokrywać przedsiębiorcy. Najwyżej oceniliśmy te karty, które będą najmniej obciążające dla kieszeni przedsiębiorcy, zwłaszcza, jeśli nie wykonają operacji zwalniających ich z opłaty rocznej. Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajęły karty z oferty Raiffeisen Polabank: Visa Business Profit oraz Business Comfort. Raiffeisen oferuje 55 dni okresu bezodsetkowego. Minimalnie właściciele karty muszą spłacić 5 % wartości zadłużenia. Koszt utrzymania karty wynosi tu tylko 49 zł rocznie, ale należy wskazać, że wysokie są kryteria zwolnienia z opłaty. Aby właściciel karty nie ponosił rocznych kosztów posiadania karty, musi wykonać za jej pomocą transakcje opiewające na 24 tys. zł rocznie. Bank zapewnia jednak bardzo atrakcyjne oprocentowanie w wysokości już od 9,99 %.

Visa dla przedsiębiorców

Drugie miejsce zajęła karta Visa dla przedsiębiorców, znajdująca się w ofercie ING Banku Śląskiego. Roczne utrzymanie karty to koszt rzędu 50 zł. Opłata pobierana jest tylko wtedy, jeśli średnia miesięczna wartość transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą za ostatnie 12 miesięcy wyniesie nie mniej niż 500 zł. Okres bezodsetkowy wynosi tu 52 dni, a minimalny limit do spłaty określono na 5 %. Koszt transakcji gotówkowych to 3 %. Taniej, jeśli pieniądze będziemy chcieli wyjąć z bankomatów ING.

Atrakcyjny Alior

Miejsce trzecie zajmuje karta MasterCard Business Alior Banku. Bank przygotował dla przedsiębiorców bardzo atrakcyjną ofertę. Oferuje jeden z najwyższych, bo aż 57-dniowy okres bezodsetkowy. Podobnie jak w przypadku ING, także i tutaj minimalna kwota do spłaty wynosi 5 %. Tyle samo trzeba też zapłacić za transakcje gotówkowe (wypłata z bankomatu). Droższe jest natomiast utrzymanie karty. Rocznie wynosi 70 zł. Opłaty można uniknąć, jeśli obroty na niej (z wyłączeniem przelewów) wyniosą co najmniej 1500 zł.


Portal Skarbiec.Biz

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Przedsiębiorca może zmienić formę opodatkowania PIT do 20 stycznia