
Umowa zlecenie – zmiany 2021. Co się zmieni w ramach umów cywilnoprawnych?
W 2011 roku mediana wynagrodzeń członków rad nadzorczych wynosiła 42 000 PLN brutto – wynika z raportu „Wynagrodzenia członków rad nadzorczych spółek notowanych na GPW w 2011 roku”, wydanego przez Sedlak & Sedlak.
Największe wynagrodzenie otrzymywali przewodniczący rad - mediana ich płac kształtowała się na poziomie 60 000 PLN. Zarobki przewodniczących były o 39% wyższe od wynagrodzeń wiceprzewodniczących i o 54% większe niż płace członków rady nadzorczej. – W 2011 roku najwyższe wynagrodzenie otrzymał Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej Globe Trade Centre SA. Jego wynagrodzenie wyniosło 8 427 254 PLN – komentuje Sylwia Rębisz Sedlak & Sedlak. Drugie miejsce w rankingu należy do Pana Leszka Czerneckiego z Getin Holding SA. Roczna mediana jego zarobków kształtowała się na poziomie 2 162 000 PLN brutto. Ponad milion złotych zarobił również Pan Marek Górski z Ergis-Eurofilms SA. W 2011 roku, szef rady nadzorczej firmy specjalizującej się w przetwórstwie tworzyw sztucznych i produkcji wyrobów z PVC i PE otrzymał 1 002 534 PLN.
W jakich branżach członkowie rad nadzorczych zarabiali najwięcej? – Najwyższe wynagrodzenie otrzymywały osoby zasiadające w radach nadzorczych banków. Roczna mediana ich wynagrodzeń wynosiła 132 000 PLN – komentuje specjalista z Sedlak & Sedlak. Równie wysoką płacę uzyskały osoby, które pełniły funkcję w przedsiębiorstwach należących do branży ubezpieczeń. Mediana ich zarobków była zaledwie o 9% niższa od mediany płac w radach nadzorczych banków - wynosiła ona 120 000 PLN. Najniższe wynagrodzenia otrzymywały osoby pełniące funkcję w organach nadzorczych spółek w branżach „finanse inne” oraz „media”.
wynagrodzenia.pl