Przeludnione mieszkanie to problem 44% Polaków. Czy jest...
http://sxc.hu/
Infowire.pl

Przeludnione mieszkanie to problem 44% Polaków. Czy jest szansa na zmianę?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Aby tak się stało, potrzeba lepszej polityki mieszkaniowej. Dużą szansą dla obywateli są na pewno obecne i przyszłe programy mieszkaniowe. Dzięki nim „w ciągu najbliższych 10–15 lat będziemy obserwować zwiększoną podaż mieszkań na rynku, które co należy podkreślić, będą dopasowane do różnych odbiorców” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Bogusław Białowąs z Banku Gospodarstwa Krajowego.


 

Czy Polacy wiedzą jednak o programach wspierających rozwój mieszkalnictwa i potrafią z nich korzystać? Wydaje się, że jest z tym coraz lepiej. „Z obserwacji Banku Gospodarstwa Krajowego, operatora rządowych programów mieszkaniowych, jasno wynika, że świadomość społeczeństwa w tym zakresie się zwiększa i Polacy coraz chętniej korzystają z pomocy państwa” – stwierdza ekspert.


 

Nasze zainteresowanie pokazują liczby. Z programu Rodzina na swoim skorzystało 192 tys. osób, z kolei z niezakończonego jeszcze programu Mieszkanie dla Młodych – ponad 73 tys. Oprócz tego dzięki Krajowemu Funduszowi Mieszkaniowemu powstało 100 tys. mieszkań dla osób o niskich dochodach, a w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego – 18 tys. lokali dla najuboższych. Oczywiście nie zmienia to faktu, że sytuacja ciągle nie jest różowa, ponieważ potrzeby mieszkaniowe Polaków są znacznie większe. Rządzący muszą zdawać sobie z tego sprawę. Tym bardziej że rozwój mieszkalnictwa przyczynia się przecież do wzrostu całej gospodarki.

Loading Comments
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Państwo zainwestuje w mieszkania do wynajęcia